KOL - O. BJE. 2:1

U 'ludoj' završnici, Kolumbija do velike pobjede

19.06.2014 u 17:50

Nastavilo se i natjecanje u skupini C, a u prvoj utakmici igrali su pobjednici iz prvog kola, Kolumbija i Obala Bjelokosti. Nakon skromnog prvog poluvrmena, u nastavku je bilo puno bolje a Kolumbija je pobijedila sa 2:1 te došla na prag osmine finala

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

KOLUMBIJA: ​Ospina; Zuniga, Yepes, Zapata, Armero; Aguilar, Sanchez; Cuadrado, Rodriguez, Ibarbo; Gutierrez
OBALA BJELOKOSTI: Barry; Boka, Zokora, Bamba, Aurier; Serey, Tiote, Yaya Touré; Gervinho, Gradel, Bony90'+4 KRAJ UTAKMICE
89' - Quinterov nevjerojatni udarac s gotovo polovine igrališta, ali Barry se nije dao iznenaditi
85' . Kalou je imao izvrsnu priliku, no s 14 metara puca ravno u golmana
79' - Mejia ušao, Aguilar izašao
73' - GOOOOLLL - Gervinho u solo-prodoru, došao do osam metara i onda kroz ruke Ospine smanjuje na 1:2
70' - GGGOOLLL - Quintero je pogodio za 2:0, nakon odličnog proigravanja Gutierreza
68' - Kalou je ušao, a Gradel izašao
63' - GGGOOOLLL - nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Cuadrdao, James Rodriguez je glavom zabio za vodstvo Kolumbije
60' - ulazi Drogba, izlazi Bony, hoće li sada biti zanimljivije?
59' - napokon se nešto događa, Cuadrado je s dva bicikla prevario svog protivnika i iz kuta pogodio vratnicu
56' - pokušaj 'škarica' Bonyja, ali nije uspio zahvatiti loptu
53' - Quintero je iušao umjesto Ibarba
52' - slobodnjak za Obalu Bjelokosti, pucao je Yaya Toure, ali loše, pokraj gola
51' - Cuadrado je ubacio, ali Rodriguez nije stigao do lopte
50' - Gervinho je mislio odglumiti penal, no začas se predomislio...
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' +1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
44' - opet malo 'frke' pred golom Kolumbije, ali lopta na kraju nije ni došla do vratara Ospine
40' - i dalje se vodi 'bitka na sredini terena', bez većih opasnosti, ali i bez lijepih akcija
31' - nakon velike greške, Ospina se iskupio dobrom intervencijom i obranom Aurierovog udarca
28' - sadržajno praznu utakmicu sada je malo uljepšala akcija Cuadrada, ali koju je loše završio Gutierrez
25' - Tiote je pokušao udarcem iz daljine ugorizti Ospinu, no lopta je otišla visoko preko gola
17' - jedan očajnički pokušaj s 40-tak metara, ali Barry ga mirno hvata
13' - Zokora se dobro postavio i zaustavio Gutierrezov ubačaj
11' - živnula je utakmica...
9' - odlična akcija Kolumbijaca, no Cuadrado je bio nesebičan, pa su mu suparnici odnijeli loptu
7' - u ovim je trenucima dvoboj nakratko prekinut jer na travnjak su doletjeli baloni
5' - zasad se igra uglavnom na sredini terena, s time da je nešto bolji dojam 'slonova'
1' - počela je utakmica