• Objavljeno 04.09.2010 u 15:38
srbija-hrvatska

Izvor: tportal.hr / Autor: tportal.hr

Točno u 16 sati započinje ogled mladih reprezentacija Srbije i Hrvatske u sklopu kvalifikacija za Euro 2011. što će se održati u Danskoj. Za prolazak u doigravanje, izabranicima Dražena Ladića potreban je barem bod kod naših istočnih susjeda

Da bi vidjeli Europsko prvenstvo, mladi hrvatski nogometaši prvo moraju osvojiti bod ili više u Kragujevcu protiv Srbije. Izbornik Ladić i njegovi igrači otputovali su u Srbiju puni optimizma i tvrde – želimo na Euro.
Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Srbija - Hrvatska 2:2

Srbija: Danilović, Jovanović, Leković, Rajković, Savić, Bosančić, Šćepović, Sulejmani, Tadić, Milanović, Gudelj
Hrvatska: Kelava, Vida, Vrsaljko, Perišić, Maloča, Lovren, Oremuš, Jajalo, Šimić, Badelj, Školnik

90'  - kraj utakmice
88' - veliki pritisak Srbije
85' - Badelj je pucao s ruba šesnesterca nakon asistencije Vide, ali je srpski vratar obranio
82' - Marinković je probio desnu stranu, dao loptu za Đuričića kojeg Kreilach nije uspio blokirati i lopta je ušla u mrežu
82' - gool za Srbiju
80' - Jajalo je izveo slobodnjak, ali lopta je otišla preko grede
75' - Jajalo nije uspio prevariti posljednjeg čovjeka srpske obrane, bila je to dobra situacija
72' - Bosančić je izašao pred Kelavu, ali se predugo namještao i Hrvatska je uspjela rasčistiti neugodnu situaciju
70' - Perišić je oprobao udarac s desne strane iskosa, ali nije dobro sjelo
68' - Badelj se oslobodio čuvara, ali je njegov udarac završio u licu srpskog stopera
65' - Školnik je prošao po lijevoj strani, ali je njegov ubačaj izbijen u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti za domaćina
64' - Vida je stigao blokirati Marinkovića inače bi bilo jako opasno po Kelavu, bivši osijekov branič ostao je ležati na terenu
62' - brza kontra Perišić je pokušao pronaći u sredini Šimića, ali srpski branič je izbio u korner
60' - vrlo korektna utakmica, čemu je zasigurno pridonijela činjenica da Srbi nemaju nikakve šanse da se dokopaju play-offa
59' - korner za Hrvatsku, ali srpski vratar je siguran
57' - Jajalo je ostao ležati na zemlji, alisve je u redu s hrvatskim kapetanom
52' - Srbi su odlučnije ušli u nastavak, ali zasad nema problema za Ladićeve izabranike
49' - ubačaj Stanojevića, Šćepović je pucao glavom, ali Kelava brani
46' - počeo je drugi dio

45' - kraj prvog poluvremena
44' - nakon nekoliko minuta zatišja Badelj puca sa 20-tak metara, ali preslabo i Danilović lako brani
39' - izabranici Dražena Laidća u potpunosti dominiraju, ali i diktiraju tempo igre
36' - opet prijeti Perišić udarcem iz daljine, ali neprecizno
34' - prilika za Srbiju. Leković je puca sa 15 metara, ali dva hrvatska igrača su ušla u blok i spriječili neugodnost
31' - potpuni preokret. Opet nakon kornera je najviši u skoku bio Perišić i doveo Hrvatsku u vodstvo
31' - gool za Hrvatsku
30' - dominiraju hrvatski igrači, no zasad se dobro drži srpska obrana
21' - Vida se sjurio niz desnu stranu, ali od svega na kraju ništa
18' - malo je splasnuo tempo igre. Zahvaljujući Perišićevom golu vidljiva je mirnoća među hrvatskim igračima
11' - nakon izvedenog kornera Školnika, glavnom je loptu zatresao Perišić
11' - gool za Hrvatsku
11' - razbudili su se Ladićevi izabranici. Perišić je probio desnu stranu, ali Milanović u zadnji čas izbacuje u korner.
6' - Školnik iskosa sa desne strane puca iz slobodnjaka direktno prema Daniloviću, ali srpski golman lakoćom brani
3' - Kelava je nepotrebno izašao s vrata a Šćepović je s vrha šesnaesterca prebacio hrvatskog golmana
3' - gool za Srbiju
1' - započela je utakmica