Pjaci 90 minuta u golijadi Juvea; drama hrvatskog vratara u Torinu

17.02.2017 u 22:47

Juventus - Palermo

Izvor: Reuters / Autor: GIORGIO PEROTTINO

Aktualni talijanski nogometni prvak Juventus povećao je svoju prednost na vrhu ljestvice Serie A na 10 bodova ispred prvog pratitelja Rome zahvaljujući 4:1 (2:0) pobjedi na domaćem terenu protiv davljenika Palerma

Juventus je do pobjede stigao na krilima argentinskog napadačkog dvojca Higuain-Dybala iako je prvi pogodak u 13. minuti postigao Marchisio. Prije no što je Marchisio poslao loptu u mrežu hrvatski vratar u Palermu Josip Posavec uspio je obraniti udarac Higuaina, ali lopta se odbila do Marchisija kojemu nije bilo teško zatresti mrežu.

Na 2:0 povisio je Dybala iz slobodnog udarca u 40. minuti, da bi u nastavku prvo Higuain na asistenciju Dybale povisio na 3:0 u 63. minuti, a zatim je Dybala na asistenciju Higuaina povisio na 4:0 u 89. Počasni gol za Palermo postigao je Čočev u trećoj minuti nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca sudjelovao je u pobjedi "zebri" odigravši svih 90 minuta. Mario Mandžukić zbog žutih kartona nije konkurirao za nastup u momčadi Juventusa dok je Posavec branio svih 90 minuta za Palermo, a u 75. minuti se sudario sa suigračem prilikom jednog istrčavanja i ostao nepomično ležati na tlu. Nakon pružene pomoći, ostao je izmđu vratnica uz pljesak gledatelja.