PRVA U NIZU

U Bundesligi odigrana utakmica kakva još nikad nije; neće ostati upamćena po dobrome

U zaostaloj utakmici 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Moenchengladbach je u susretu bez gledatelja pobijedila Koln sa 2:1

Lokalni derbi između Borussije i Kolna igrao se bez gledatelja zbog opasnosti od širenja koronavirusa. Bila je to prva utakmica u povijesti najvišeg ranga njemačkog nogometa, koji je pokrenut 1963. godine, koja se igrala bez gledatelja.

Utakmica se trebala igrati prije mjesec dana, ali je odgođena zbog nevremena.

Domaćin je poveo u 32. minuti golom Breela Embola, a na 2:0 je povisio Jorge Mere pogodivši u 70. minuti vlastitu mrežu. Embolo je sjajno ubacio, a Mere nesretno i nespretno svladao Tima Horna.

Marc Uth je smanjio lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u 81. minuti.

• +4
Borussia M. - Köln, 21. kolo Bundeslige, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

Borussija je ovom pobjedom preskočila Bayer Leverkusen i sada se nalazi na četvrtom mjestu sa 49 bodova. RB Leipzig je treći sa 50 bodova, Borussija Dortmund na drugom mjestu ima 51 bod, a Bayern vodi sa 55 bodova.