01.10.2015 u 23:12

• +13

Euro Liga 01.10.2015.

Izvor: Reuters / Autor: reuters

Grčki nogometni prvoligaš PAOK, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, odigrao je 1-1 protiv Borussije Dortmund u susretu 2. kola C skupine Europske lige.

Grci su poveli golom Roberta Maka u 34. minuti, a izjednačio je Castro u 72. minuti. U drugom susretu iz skupine Krasnodar je pobijedio Gabalu 2-1. Na ljestvici vodi Borussija sa četiri boda, Krasnodar ima tri boda, PAOK dva, a Gabala jedan bod.

U skupini A obje utakmice su završile bez pobjednika. Celtic i Fenerbahče su odigrali 2-2, a Molde i Ajax 1-1. Škotski prvak je odlično ušao u susret i nakon pola sata vodio je 2-0 golovima Leigha Griffithsa (28) i Krisa Commonsa (32). Fener se vratio u susret u 43. minuti kada je Fernandao iskoristio veliku pogrešku domaćeg stopera Efea Ambrosea. Nigerijac je glavom vraćao loptu vrataru Barbosi, ali je to učinio vrlo loše. Fernandao je presjekao loptu i lagano poentirao. Isti je igrač u 48. minuti poravnao rezultat. Jozo Šimunović nije nastupio za Celtic zbog ozljede.

U drugom susretu Norvežani su poveli u osmoj minuti preko Daniela Hestada, a 11 minuta kasnije izjednačio je Viktor Fisger nakon čega više nije bilo golova. Na ljestvici vodi Molde sa četiri boda, Celtic i Ajax imaju po dva boda, a Fener jedan.

U skupini B Liverpool i Sion su odigrali 1-1 čime su Švicarci zadržali prvo mjesto u skupini. Adam Lallana je doveo 'Redse' u prednost u 4. minuti, no gosti su u 18. minuti izjednačili golom Assifuaha. Dejan Lovren je propustio susret zbog ozljede. U dvoboju između Rubina i Bordeauxa nije bilo golova. Na ljestvici vodi Sion sa četiri boda, Liverpool i Bordeaux imaju po dva boda, a Rubin jedan.

U skupini D Napoli je u Varšavi pobijedio Legiju 2-0 ostvarivši i drugu pobjedu. Golove za talijanski sastav zabili su Drie Mertens (53) i Gonzalo Higuain (85). Ivica Vrdoljak nije nastupio za domaću momčad, baš kao niti Ivan Strinić za goste.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Midtjylland deklasiravši Club Brugge 3-1. Gosti su poveli u 51. minuti golom Sista, a prednost su povećali u 69. minuti golom Onuachua. Dvoboj je razriješio Filip Novak u 74. minuti trećim pogotkom na utakmici. Poraz Belgijanaca ublažio je Thomas Meunier u 79. minuti. Na ljestvici vode Napoli i Midtjylland sa po šest bodova, dok Brugge i Legija nemaju niti jedan bod.

U skupini E Rapid je u Minsku pobijedio Dinamo 1-0 i ostvario drugu pobjedu. Tri boda Austrijancima donio je Steffen Hofmann (55). Matej Jelić je igrao za Rapid do 86. minute.

Pobjedu identičnim rezultatom ostvario je i Villarreal protiv Viktorije Plzen. Pogodak odluke zabio je Baptistao (54). Na ljestvici vodi Rapid sa šest bodova, Viktorija i Villarreal imamu po tri boda, a Dinamo je na začelju s nulom na svom kontu.