serie a

Tudor s Udineseom napokon stigao do pobjede, ostanak u Serie A sve je bliže

13.05.2018 u 18:10

Nogometaši Udinesea, koje je prije desetak preuzeo hrvatski trener Igor Tudor, ostvarili su prvu pobjedu u Serie A nakon tri i pol mjeseca. U gostima su pobijedili Veronu 1:0 te s ta tri boda uvelike povećali izglede za ostanak u prvoj talijanskoj ligi...

Taj izuzetno važan gol za Udinese postigao je Čeh Barak u 20. minuti susreta. Stipe Perica igrao je od 83., a Andrija Balić od 88. minute za Udinese. Ovom pobjedom Udinese je stigao do 37 bodova, odnosno kolo prije kraja prvenstva ima dva boda više od 17. SPAL-a i 18. Crotonea.

Važne pobjede u borbi za ostanak ostvarili su i Chievo te Cagliari, Chievo je kao gost pobijedio Bolognu 2:1, dok je Cagliari također kao gost bio bolji od Fiorentine 1:0.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

U Bologni je poveo domaćin preko Verdija (12-11m), no u nastavku je Chievo preokrenuo zahvaljujući Giaccheriniju (48) i Ingleseu (60).

Momčad sa Sardinije je do važne pobjede u Firenci stigla golom Pavolettija (37). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu za Fiorentinu.

Chievo je ovom pobjedom skočio na 14. mjesto s 37 bodova, Cagliari je 16. s 36. S druge strane, Fiorentina je neočekivanim porazom ostala na osmom mjestu s 57 bodova, dok je Bologna ostala 13. s 39 bodova.

• +15
Serie A, Fiorentina - Benevento Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Blizu pobjede bio je i SPAL koji je u Torinu poveo pogotkom Grassija (22), ali domaći su ipak preokrenuli preko Bellottija (68) i De Silvestrija (87).

Crotone je na domaćem terenu vodio sa 2:1 protiv Lazija do 84. minute no na kraju je osvojio samo bod. Gosti iz Rima su poveli golom Lulića (17-11m), domaći su preokrenuli zahvaljujući Simyju (29) i Ceccheriniju (61), no Milinković-Savić (84) je postavio konačnih 2:2.

Četvrti Lazio sada ima 72 boda, tri više od petog Intera te će ta dva kluba u međusobnom susretu u posljednjem kolu odlučivati o četvrtom mjestu koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Iz lige su još ranije ispali Benevento i Verona, dok će o posljednjem putniku u Serie B odlučivati utakmice Cagliari - Atalanta, Chievo - Benevento, Udinese - Bologna, Napoli - Crotone i SPAL - Sampdoria.