AUSTRALIAN OPEN

Tsonga preko Đokovića do polufinala

27.01.2010 u 14:28

Francuz Jo-Wilfried Tsonga posljednji je polufinalist Australian Opena. On je sa 7:6, 6:7, 1:6, 6:3 i 6:1 izbacio Srbina Novaka Đokovića i osvetio mu se za poraz u finalu 2008. godine

Nakon 232 minute borbe u Rod Laver Areni Francuz Jo-Wilfried Tsonga uspio je pobijediti Srbina Novaka Đokovića te ući u polufinale gdje će igrati protiv Švicarca Rogera Federera.

Tsonga je gubio 2:1 u setovima, ali onda je u sljedeća dva seta protivniku prepustio samo četiri gema te stigao do polufinala. Francuskom tenisaču to nije najvredniji rezultat u Melbourneu, jer je 2008. bio sudionik finala. A u tom finalu bolji o njega bio je upravo Đoković.

Što se ovog ogleda s Novakom tiče, Francuz je bio puno bolji, pogodivši čak 17 as servisa više od suparnika (19:2), ali i 30 'winnera' (73:43). Po broju grešaka bili su podjednaki, ali, što je važnije, po iskorištenosti break prilika Tsonga bio uspješniji (67posto naspram 38 posto).