PH U FUTSALU

Triler u Dubrovniku otišao na stranu slavljenika i Dinama

25.02.2017 u 14:38

Dvoboj MNK Squarea i Futsal Dinama ponovno se pretvorio u pravi triler. Plavi su u Dubrovniku gubili 3:0 da bi nakon velikog preokreta slavili 4:5 i ubilježili prvu pobjedu u Gospinom polju

Domaćin je poveo u 4. minuti preko Tonia Bačića. U 17. minuti Adrian Micevski primio je jednu okomicu i lijepo zabio pored Gorana Škorića za povećanje vodstva. Na samom kraju poluvremena Škorić je spasio Futsal Dinamo dvjema uzastopnim obranama i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2:0.

Drugo poluvrijeme nakon solidnih šansi Vedrana Matoševića i Hrvoja Penave, Sadat Ziberi pogodio je stativu, a Matej Horvat je na odbijenoj lopti pogodio golmana. U 27. minuti Maro Đuraš je odveo domaćine na velikih 3:0. Vratar Primić je bacio loptu preko cijelog terena, a Đuraš pored Škorića glavom poentira u praznu mrežu.

Već u idućoj minuti Davor Kanjuh pogađa same rašlje i smanjuje rezultat. U 31. minuti Ziberi se najbolje snašao u gužvi i zabio za 3:2. Horvat je u 33. minuti vratio stvari na početak. Dubrovčani su ponovno poveli kada je Đuraš sjajnim volejom svladao Škorića za 4:3. Plavi su smogli snage za potpuni preokret. U 35. minuti Penava je poravnao rezultat, a u 36. minuti Horvat se lijepo okrenuo uz liniju i pogodio drugi kut. Futsal Dinamo ostvario je svoju prvu pobjedu u Dubrovniku!

Autor: YouTube

'U nekakvoj viziji play-offa, ovo je bila idealna utakmica. Gubiš, nalaziš nekakve snage koje nisu normalne, i uspiješ preokrenuti. Još jedna utakmica u koju smo uspjeli slaviti preokretom. Zasluženo, jer smo po broju prilika čak bili i bolji od njih. Napravili smo neke greške zbog prevelike nervoze, koja je zapravo način da se sakrijemo od naših problema. Na kraju sam jako zadovoljan rezultatom i drugim dijelom u kojem smo uz sve naše greške uspjeli pobijediti', rekao je trener gostiju Mićo Martić kojem je momčad na najbolji način obilježila rođendan.

Preostale dvije utakmice 16. kola igraju se u subotu 25.2.

1.HMNL, 16. kolo:

Osijek Kelme – Vrgorac 5:3 (Mijić 12', Bartoluci 20', Horvat 26', Nospak 40'/ ag- Stanković 8', Šalinović 35', Martinac 37', 38')

Square – Futsal Dinamo 4:5 (Bačić 4', Micevski 18', Đuraš 27', 34'/Kanjuh 28', Ziberi 31', Horvat 33', 36', Penava 35') Alumnus Futsalfer – Nacional Zagreb 0:9 (Postružin 4', Novak 4',13', Čujec 9', Rajčević 16', ag- Ledinščak 29', Jelovčić 34', Toth 38', 40')