• Zadnja izmjena 05.02.2012 22:09
  • Objavljeno 05.02.2012 u 22:01
Medveščak - KAC

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic / PIXSELL

Hokejaši Medveščaka svladali su na legendarnom klizalištu na zagrebačkoj Šalati KAC iz Klagenfurta s 3-0 (1-0, 1-0, 1-0) u 7. kolu drugog dijela EBEl lige, u borbi za poredak od 1. do 6. mjesta

Bio je to šesti ogled ovih klubova ove sezone i peta uzastopna pobjeda Medveščaka, nakon što je KAC dobio prvi susret u Zagrebu s 5-0. Pokazalo se još jednom da momčad iz Klagenfurta odgovara 'medvjedima', koji su na Šalati opet obradovali gledatelje koji su ispunili tribine usprkos polarnoj hladnoći, baš kao i u petak protiv Olimpije, kada je Medveščak slavio s 3-1.

Tomislav Zanoški postigao je svoj 15. pogodak ove sezone u 8. minuti. Na 2-0 povisio je Andy Sertich u 38. minuti, a konačni rezultat postavio je s igračem više Ryan Kinasewich 35 sekundi prije kraja utakmice.

Olimpija je u Ljubljani svladala vodeći Linz sa 6-3, iako su gosti vodili s 3-1. Najveći junak pobjede ''znajčeka'' bio je Scott Hotmam s tri pogotka. Alba Volan je boljim izvođenjem kaznenih udaraca kod kuće pobijedila Red Bull Salzburg sa 4-3.

Linz je na vrhu sa 14 bodova, ali se Medveščak na drugom mjestu približio na samo dva boda zaostatka. Medveščak će u sljedećoj rundi u petak gostovati baš kod Linza.