NBA LIGA

Tri poraza Hrvata; Bogdanović najbolji kod Netsa, Šarić razigran

15.11.2016 u 10:17

Bojan Bogdanović je sa 18 pogodaka bio najbolji strijelac Brooklyn Netsa koje su sinoć sa 127:95 svladali Los Angeles Clippers, Dario Šarić je zabio 11 koševa u porazu Philadelphia 76ersa od Houston Rocketsa, a Damjan Rudež i Mario Hezonja su imali vrlo skroman učinak u porazu Orlando Magica od Indiana Pacersa.

Bojan Bogdanović je zabio 18 koševa u 25:09 minuta koliko je igrao i tome je dodao dva skoka. Njegov suigrač, Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 21:18 minuta i u tom je razdoblju zabio tri koša. Sean Kilpatrick je dodao 14 pogodaka, a Yogi Ferrell i Chris McCullogh su ubacili po 13 koševa svaki. Sve Bogdanovićeve koševe pogledajte OVDJE

Clipperse, kojima je to sedma uzastopna pobjeda, do pobjede je predvodio Chris Paul sa 21 pogotkom i devet asistencija, a Blake Griffin je dodao 20 koševa, šest skokova i isto toliko asistencija.

Clippers su napravili seriju 35-5 na početku, dok su Nets, koji su igrali bez Brooka Lopeza i ozlijeđenog Jeremyja Lina, zabili tek prva dva koša na utakmici. Prvu su četvrtinu Clippers završili sa 39 pogodaka, a Netsi sa 14. Na poluvremenu Clippersi vode 71-46 i prednost ne ispuštaju do kraja.

Philadelphia 76ers nižu poraze. Sinoć su ih sa 115:88 pobijedili Houston Rockets. Razigrani i sve bolji Šarić je odigrao 24 minute i zabio u tom razdoblju 11 koševa uz šest skokova i dvije asistencije. Njegov suigrač Joel Embiid je upisao double- double sa 13 pogodaka i 10 skokova, a isto toliko koševa je zabio i Ersan Ilyasova.

Najbolji kod Houstona je bio James Harden sa 33 koša, sedam skokova i deveta sistencija, od čega je čak 23 koša zabio u prvoj četvrtini.

Poraz su doživjeli Orlando Magic, od njih su bolji bili Indiana Pacers sa 88-69. Damjan Rudež je odigrao 13.29 minuta i zabio tri koša uz jedan skok i jednu asistenciju, dok je Mario Hezonja odigrao 5:15 minuta bez pogodaka, ali je upisao jedan skok i jednu asistenciju. Najučinkovitiji njihov suigrač bio je Evan Fournier sa 14 pogodaka. Kod Indiane najviše je zabio CJ Mils, 16 koševa.