Tri penala, dva crvena i pobjeda Juvea u derbiju Serie A!

• Zadnja izmjena 06.10.2014 17:08
  • Objavljeno 05.10.2014 u 20:21
Bonucci čovjek odluke u derbiju

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Giorgio Perottino

U velikom derbiu dviju vodećih momčadi Serie A nogometaši Juventusa su u Torinu pobijedili Romu s 3-2, te nakon šest kola jedini imaju maksimalan učinak.

Bio je to pravi talijanski derbi s pet zgoditaka, tri kaznena udarca, dva crvena i sedam žutih kartona, te puno grubosti.

Poveo je Juve pogotkom Carlosa Teveza u 27. minuti iz dvojbenog penala, a Roma je preokrenula pogocima Francesco Tottija iz kaznenog udarca i Juana Iturbea (44). U trećoj minuti nadoknade prvog dijela Tevez je još jednom precizan s bijele točke za 2:2, a pobjedu Juventusu donio je sjajnim udarcem s 18 metara Leonardo Bonucci.

Zbog međusobnog koškanja pocrvenili su u 88. minuti Alvaro Morata i Konstantinos Manolas.

Roma se ipak može pohvaliti da su konačno, u šestom kolu, prvi svladali vratara Juvea Gianluigija Buffona, a sada za Juventusom zaostaju tri boda.