ZBOGOM EUROPA

Trenutak koji je ruske milijunaše bacio u očaj!

14.03.2013 u 20:26

Nogometaši švicarskog Basela su se kao prvi plasirali u četvrtfinale Europa lige. U uzvratu su izgubili kod Zenita u Sankt Peterburgu 1:0, ali su zadržali prednost iz prve utakmice sa St. Jakob stadiona

Milijunsko vrijedni Zenit je propustio sve i svašta u uzvratnom ogledu, te je ispao iz Europa lige gdje je bio jedan od favorita.

Poveo je Zenit u 30. minuti pogotkom Belgijanca Witsela, a krajem prvog dijela je domaćin dobio i igrača više na travnjaku. U samo pet minuta je Čileanac Marcelo Diaz dobio dva žuta kartona i ostavio suigrače iz Basela na milost i nemilost domaćina.

No, u nastavku je Zenit promašio barem deset sjajnih prilika. Uvjerljivo najbolju priliku je imao Širokov u 86. minuti, ali nije realizirao jedanaesterac, točnije, sjajno je u padu, nogama, obranio Baselov vratar Sommer.

Uz to je domaćin pogodio i okvir vratiju, te je imao 23 udarca prema suparničkim vratima.