legendarna trenirka

Trenera Liverpoola Kloppa nije zbunilo pitanje zašto ne vodi utakmice u odijelu; njegovo objašnjenje oduševilo je navijače

16.09.2019 u 12:25

Nakon što je Liverpool tijekom vikenda u sklopu 5. kola Premier lige nadigrao Newcastlea 3:1, čime je zadržao stopostotan učinak u prvenstvu, ipak je priča dana postao karizmatični trener Jürgen Klopp zbog svoje legendarne trenirke od koje se čini se ne odvaja

Podsjetimo, Newcastle je poveo pogotkom Jetra Willemsa u 7. minuti, ali do kraja poluvremena Liverpool je preokrenuo rezultat u svoju korist, a dvostruki strijelac bio je Sadio Mané u 28. i 40. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Mohamed Salah u 72. minuti.

Nakon utakmice, osim o taktici, jedno pitanje koje je stiglo uvijek nasmijanom Jürgenu Kloppu bilo je zašto nikada ne vodi utakmice u odijelu kao većina trenera u Premier ligi.

'Imam odijela za vjenčanja, sahrane i situacije ako mi netko izričito kaže da se moram pojaviti u odijelu', kazao je Klopp dodavši:

'Iskreno, ne osjećam se ugodno u odijelu, a zbog kravate ne mogu disati normalno. Zbog toga ne želim razmišljati o odijelima na utakmici. Sretan sam što mogu voditi utakmicu u nečemu u čemu mogu skakati. To sam ja! I stvoren sam za to.'

No tu nije stao…

'Znate, ne želim izgledati dobro pored terena, moja momčad treba izgledati dobro. To je cilj.'

Je li tom izjavom Klopp želio nešto reći između redaka samo on zna. No, nema sumnje kako navijačima Liverpoola, kojima je prošle sezone darivao titulu prvaka Europe, to uopće ne smeta. A ako ove sezone Liverpool osvojio titulu prvaka Engleske vjerojatno će Kloppova trenirka uz uvijek prisutnu šiltericu ući u povijest kluba i dobit će posebno mjesto u klupskom muzeju.