KREŠO SE VRATIO KUĆI

Trener Zadra Danijel Jusup nije skrivao sreću, zahvalio je svima: To se razbija krvavim radom...

16.02.2020 u 08:27

Košarkaši Zadra su trijumfom u finalu protiv Cibone 89:76 osvojili Kup Krešimira Ćosića na koji su čekali 13 godina

Zadranima je to sedmi naslov u Kupu, a prvi nakon 2007. godine, dok je Cibona ostala na također sedam trofeja.

'Bila je to utakmica na visokom nivou. U pripremi smo naglasili šut za tri poena. Oni u prosjeku šutnu 30 trica, i ako to kažnjavaju s visokom postotku, teško ih je dobiti. I danas su u jednom dijelu utakmice imali visok postotak, na poluvremenu mislim 50 posto, a onda su i na otvaranju treće četvrtine pogodili još tri… Nije lako tako igrati, pogotovo kada je Rebec unutra. On je izvanserijski igrač, pogotovo kada je 'unutra', analizirao je domaći trener Danijel Jusup, a prenosi basketball.hr.

No, Zadrani nisu gubili nadu i vjeru da mogu stići do preokreta i razveseliti više od 8000 gledatelja koji su ih zdušno bodrili

'Psihološki smo bili spremni za utakmicu, bez obzira na to što nam nad glavom uvijek visi da gubimo važne utakmice. To se razbija krvavim radom, jer kada čovjek teško radi, pun je samopouzdanja. Sjajno smo tempirali formu, pohvale treneru Kotlaru, i iz utakmice u utakmicu smo se dizali', dodao je je 58-godišnjak na klupi Zadra.

I za kraj...

'Čestitam igračima, stručnom stožeru i publici. Bez njih ne bismo osvojili trofej.'

• +15
Finalna utakmica Kupa Krešimira Ćosića, KK Zadar - KK Cibona Izvor: Pixsell / Autor: Marko Dimic/PIXSELL