KAKVA ŠUTERSKA VEČER

Trener Warriorsa spriječio Rocketse da postanu dio povijesti

06.02.2013 u 09:03

Uzbudljivo je bilo na NBA parketima. Lakersi su na krilima Brynta slavili u Brooklynu dok su Houston Rocketsi imali nevjerojatnu šutersku večer

S mnogo problema u sastavu Los Angeles Lakersi su dočekali gostovanje kod Brooklyna, u noći s utorka na srijedu. No, nadvila se D'Antonijeva momčad iznad svega toga i pobijedila 92:83.

Bio je to najzanimljiviji ogled večeri, a još je jednom stvar u svoje ruke preuzeo Kobe Bryant koji je s 21 poenom, osam skokova i četiri asistencije predvodio svoju momčad do treće pobjede zaredom, te šeste u posljednjih sedam utakmica.

Lakersi su treći put zaredom igrali bez ozlijeđenog Dwighta Howarda, a četiri minute prije kraja se ozlijedio i Pau Gasol. U pitanju je stopalo i zasad nije poznato koliko je ozljeda teška. Morali su Lakersi igrati i bez suspendiranog World Peacea, tako da je u izostanku tih igrača ova pobjeda još značajnija. Uz Bryanta dobar je bio i Steve Nash sa 17 poena, četiri skoka i osam asistencija, dok je na drugoj strani dominirao centar Brook Lopez s 30 poena i 11 skokova.

Inače, tijekom siječnja su Lakersi na gostovanju imali seriju 0:7, u veljači je sve daleko bolje jer imaju tri pobjede u tri utakmice.

Tricaško je ludilo trajalo u utakmici Houstona i Golden State u kojoj je domaćin slavio 140:109. Posljednje tri minute dvoranom je odjekivalo 'još jedna trica, još jedna trica...'. Dotad su igrači Houstona pogodili 23 trice, te su time izjednačili rekord po broju trica na jednom ogledu Orlanda, od prije četiri godine. No, ta još jedna za rekord nije postignuta, ali šut od 23:40 za tri poena bio je uistinu impresivan.

Trener Warriorsa Mark Jackson u posljednjoj minuti utakmice naredio je svojim igračima da rade prekršaje na igračima Houstona te da im ne omoguće lagani šut za tri poena.

'Ja sam stara škola igrača, a i takav sam trener. Jednostavno, ne dozvoljavam da se protiv moje ekipe postavljaju rekordi. To se nekome može sviđati ili ne, ali takav sam', kazao je Jackson.

Nevjerojatno, ali svi igrači Houstona (njih čak devetorica) su te večeri imali šut za tri poena 50 posto i bolji. Jeremy Lin ih je ubacio pet (ukupno 28 poena i devet asistencija), po četiri su dodali Harden (ukupno 18 poena) i Parsons (16 poena).

Indiana je doma dobila Atlantu 114:103, čime je došla do petnaeste pobjede zaredom na domaćem parketu. Drugi je to najduži niz pobjeda Pacersa u povijesti pred svojim navijačima, a ove večeri je igrač utakmice bio Paul George s 29 poena, pet skokova i četiri dodavanja.

Slovenac Goran Dragič je bio samozatajan sve do posljednje četvrtine, ali je tada eksplodirao i gurnuo Memphis u poraz (Phoenix je slavio 96:90). Dragič je u posljednjih dvanaest minuta postigao čak 15 od ukupno 17 poena.

Recimo i da je do sedme pobjede zaredom došao Denver koji je na svom parketu slomio Milwaukee 112:104. Da je Denver trenutačno vruć, potvrdili su Lawson i Gallinari, najbolji igrači kod pobjednika sa po 22 poena.

NBA liga, utorak:
Indiana - Atlanta 114:103 (George 29p, 5s, 4a, Stephenson 14p, 6s, 3a / Teague 24p, 8a)
Brooklyn - LA Lakers 83:92 (Lopez 30p, 11s / Bryant 21p, 8s, 4a, Nash 17p, 4s, 8a)
Memphis - Phoenix 90:96 (Bayless 29p / Gortat 20p, 7s, Dragič 17p, 3s, 4a)
Houston - Golden State 140:109 (Lin 28p, 9a, Harden 18p, 7a / Lee 18p, 7s)
Denver - Milwaukee 112:104 (Lawson 22p, 2s, 7a, Gallinari 22p, 6s / Dalambert 35p, 12s)

11. Dallas 48 20 28
12. Minnesota 45 18 27