REAKCIJA IZ ČEŠKE

Trener Dinama Sergej Jakirović je rekao svoje, ali njegove riječi nisu nikakva utjeha

31.08.2023 u 22:12

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u Europsku ligu nakon što su u uzvratnom susretu play-offa izgubili u Pragu od Sparte sa 1-4 ispustivši tako 3-1 prednost iz Zagreba, a posebno je bio razočaran novi trener hrvatskog prvaka Sergej Jakirović

'Modri' su u Prag stigli sa 3-1 pobjedom iz prvog susreta, no češki prvak je pred 19.000 gledatelja na rasprodanom stadionu sjajno predstavom deklasirao hrvatskog prvaka sa 4-1 izborivši natjecanje po skupinama Europske lige. Dinamu za utjehu ostaje činjenica da će ove jeseni ipak igrati Europu, ali u Konferencijskoj ligi.

Golove za Spartu zabili su Lukas Haraslin (2), Asger Sorensen (25), Filip Panak (67) i Victor Olatunji (87), dok je pogodak za Dinamo zabio Martin Baturina (71).

• +44
Sparta Prag - Dinamo, 31.8.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

'Sparta je bila bolji suparnik, želim im čestitati. Ne znam zašto smo tako loše reagirali u prvom poluvremenu. Primili smo dva gola, potom pokušali zamjenama poboljšati igru. Šteta što Ljubičić nije zabio kod 2:0, a onda smo primili treći gol. Zatim smo kontrolirali utakmicu, a kada smo primili četvrti, bilo je teško očekivati da ćemo se vratiti. Brzo slijedi nova utakmica, nema više vraćanja na ovo', poručio je Jakirović i dodao:

'Ovo mi je svakako najteži poraz u karijeri, bilo je još teških poraza, ali nije nikad bilo ovako važno. Jedini mi je upitnik zašto smo bili tako prazni u prvom poluvremenu, što se dogodilo. No nemamo vremena za plakanje, treba izvlačiti pouke. Izvlačimo ih, nažalost, iz svojih grešaka.'

Zašto Dinamo stalno prima golove na kraju utakmice?

'Ne vjerujem da je problem kondicija. Može biti posljedica psihološkog stanja, ali i za to nema razloga, dvije pobjede dale su nam samopouzdanje, podignule nas.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport