'modre' muke

Trener Dinama iskreno nakon teške pobjede: Previše smo griješili

10.09.2017 u 22:07

Dinamo je na Maksimiru jedva pobijedio posljednju momčad Hrvatski Telekom Prve lige Rudeš. Završilo je 3:2, ali uz puno muke i nervoze. Dinamo ne igra dobro...

'Upisali smo tri boda, to je najbitnije. Umjesto da utakmica odvedemo na četiri ili više golova razlike, sami smo si stvorili probleme', kazao je trener Dinama Mario Cvitanović nakon utakmice i nastavio:

'Imali smo dosta dobro prvo poluvrijeme, u nastavku smo pogubili niti, tu je bilo i umora od žestokih treninga. To se osjetilo u drugom poluvremenu. Dopustili smo Rudešu previše kontranapada, iz toga moramo nešto naučiti. Ali moram biti zadovoljan s 15 udaraca prema njihovom golu, dosta dobrih kombinatornih situacija.'

• +15
Dinamo Rudeš 3:2 Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Lako za kombinatoriku, da bi pobijedio moraš zabiti više od protivnika...

'Činjenica da nam završni pas i realizacija nisu bili na nivou. Mislim kako smo drugi gol dobili iz kontranapada, nakon naše velike pogreške. Ovo je prva utakmica u kojoj smo primili dva gola, ali vidio sam reakciju igrača, znaju da smo trebali lakše doći do pobjede', misli Cvitanović i zaključuje:

'Imali smo puno neforsiranih pogrešaka. Forsirali smo pasove koje nisu bili pripremljeni. Mlada smo momčad, puno mladih igrača imamo na najvažnijim pozicijama, ali to nam je sve škola. Treba nam iskustva, te pogreške moraju biti na manjoj razini. Morali smo lakše pobijediti, trebali smo biti oprezniji. Iz tih neforsiranih grešaka smo dobili 10 ili 12 kontranapada, možda sam i malo rekao. Puno smo se trošili u toj povratnoj trci, sve je to utjecalo.'

Autor: youtube

Trener Rudeša Inaki Alonso imao je za čime žaliti. Još čeka na prvu pobjedu z Hrvatski Telekom Prvoj ligi, a na Maksimiru je njegova momčad imala priliku kreirati senzaciju.

'Dolazak u Maksimir za sve nas bilo veliko iznenađenje, mi prvih 20 minuta kao da nismo bili na terenu. Nismo imali energije, nismo znali što bi s loptom, sve je to utjecalo na nas i - malo nas iznenadilo. Popričali smo u poluvremenu, znali da moramo promijeniti ponašanje, pa u nastavku bili agresivniji i imali više samopouzdanja', otkriva Alonso i dodaje:

'Bili smo dobri u nastavku, ni kod 3:1 nismo odustali, već se boriti do kraja. Izgubili smo, ali to nije čudno, ipak je ovo Dinamo. Bitan je način. Moramo se poboljšati, jedna pobjeda bi nam dala puno samopouzdanja.'