aba liga

Treći uzastopni poraz 'vukova s Tuškanca'; Cibona je u Podgorici još i dobro prošla, ostala je 'zamrznuta' na samo minus 19

22.11.2020 u 20:04

Košarkaši Cibone u nedjelju su u 8. kolu regionalne ABA lige izgubili u gostima kod favorizirane Budućnosti 87:68, što im je treći uzastopni poraz u ovom natjecanju

Utakmica je bila u egalu samo prvih šest i pol minuta, a nakon toga domaćini serijom 11:4 dolaze do devet koševa razlike na kraju prve četvrtine, a do poluvremena Budućnost je imala prednost od 22 koša. Već je tada sve 'mirisalo' na težak poraz i rezultatsku katastrofu 'vukova s Tuškanca'.

Sredinom treće četvrtine 'stradanje' Cibone se nastavilo jer Budućnost je podigla prednost na čak 30 koševa razlike (66:36). Srećom za Cibonu, domaćin se zadovoljio dostignutom razlikom te je ritam utakmice polako padao. Do kraja su 'cibosi' uspjeli nekako smanjiti razliku na minus 19 koševa, tj. konačnih 87:68, a Budućnost je rutinski došla do pete pobjede u isto toliko nastupa u ABA ligi.

Cibona je sedma s dvije pobjede i šest poraza, a peti su košarkaši Splita, koji su dan ranije izgubili kao domaćini od Mornara iz Bara 95:87, te imaju omjer 3-5. Zadar je trenutno posljednji na ljestvici s omjerom 1-5, dok vodeća Crvena zvezda ima omjer 7-0.

Kod Cibone najefikasniji je bio Filip Bundović s 18 koševa, a 17-godišnji Roko Prkačin upisao je 14 koševa i 7 skokova. Ekipu Budućnost predvodio je Fedor Žugić s 20 koševa, a Amerikanac Justin Cobbs dodao je 16 koševa.