njemački kup

Trećeligaš nastavlja bajku u Kupu; već su izbacili Bayern i Eintracht, a sad i Borussiju

12.03.2024 u 22:50

Nogometaši Saarbrückena, koji igraju u trećoj njemačkoj ligi, napravili su novu senzaciju u tamošnjem Kupu, u četvrtfinalu su na domaćem terenu svladali Borussiju iz M'gladbacha 2-1

Prije plasmana u polufinale i nove velike pobjede, Saarbrücken, trenutačno deveti u trećoj ligi, izbacio je Bayern u drugom kolu te Eintracht iz Frankfurta u osmini finala.

Uvodna dva gola na ovom četvrtfinalu postignuta su na samom početku susreta. U osmoj minuti gosti su poveli golom Hacka, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Naifi. Golova potom nije bilo sve do 93. minute, a tada je sijevnuo domaći kontranapad te je Bruenke zabio za 2-1 i veliko slavlje domaćeg sastava i navijača.

Ranije su polufinale izborili Bayer iz Leverkusena, uvjerljivo vodeća momčad Bundeslige ove sezone te dva drugoligaška kluba, Kaiserslautern i Fortuna iz Düsseldrofa.

U polufinalu, također u jednoj utakmici Bayer će dočekati Fortunu 3. travnja, dok će Saarbruecken gostovati kod Kaiserslauterna 2. travnja.