MEĐU BESMRTNIMA

Totti krasnim golom ispisao povijest Serie A!

17.03.2013 u 23:21

Nogometaši Rome savladali su na svom Olimpicu Parmu sa 2:0, dok je Torino na domaćem travnjaku pobijedio Lazio 1:0 u sklopu 29. kola Serije A

Roma je četvrtu pobjedu u zadnjih pet kola slavila golovima Erika Lamele i Francesca Tottija. Lamela je doveo rimsku 'vučicu' u vodstvo već u 7. minuti, iz blizine skrenuvši udarac Danielea De Rossija u mrežu, dok je Totti zabio u 70. minuti iz slobodnog udarca, pogodivši suparničku mrežu ispod živog zida.

Lameli je to bio 13., a Tottiju 11. ovosezonski gol, te 226. ukupno u Seriji A kojim je na vječitoj ljestvici najboljih strijelaca Serije A prestigao na drugom mjestu Gunnara Nordahla (vodeći je Silvio Piola s 274 gola, op.a.).

Najbliže golu Parma je bila u 62. minuti kada je Gabriel Paletta uzdrmao gredu glavom.

Jedini gol u susretu odigranom u Torinu zabio je Jonathas u 78. minuti iskoristivši tako brojčanu nadmoć koju je Torino imao već od 16. minute kada je isključen Michael Ciani. Zabio je nakon asistencije Alessija Cercija iz kornera, a bio mu je to prvi gol za Torino.

Serie A, 29. kolo:

Roma - Parma 2-0 (Lamela 7, Totti 70)

Torino - Lazio 1-0 (Jonathas 78)

Siena - Cagliari 0-0

Milan - Palermo 2-0 (Balotelli 8-11m, 66)

Fiorentina - Genoa 3-2 (Aquilani 33, Cuadrado 62, Cassani 77-ag / Portanova 58, Antonelli 69)

Napoli - Atalanta 3-2 (Cavani 4-11m, 65, Pandev 81 / Cannavaro 31-ag, Denis 73)

Pescara - Chievo 0-2 (Stoian 88, Thereau 90+3)