PREMIER LIGA

Tottenham sve svoje frustracije iskalio na najbogatijem klubu svijeta

10.12.2023 u 22:39

Nogometaši Tottenham Hotspura u posljednjoj su utakmici 16. kola engleskog prvenstva na svom stadionu svladali Newcastle United sa 4:1 (2:0).

Nakon što su u posljednjih pet kola osvojili samo bod i pali s prvog na peto mjesto, igrači Tottenhama uvjerljivo su svladali izravnog konkurenta za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone, prvi je gol postigao Udogie (26), zatim se dva puta u strijelce upisao Richarlison (38, 60), na 4:0 povisio je Son (85-11m), da bi poraz gostiju ublažio Joelinton (90+1).

Tottenham je i dalje peti sa 30 bodova, dok je Newcastle sedmi sa 26.

Ranije u nedjelju je aktualni engleski prvak Manchester City preokretom je uspio stići do 2:1 (0:1) pobjede na gostovanju kod novaka u Premier ligi Luton Towna. Luton je poveo u samoj završnici prvog poluvremena kada je Adebayo (45+2) glvom spustio loptu u mrežu, no u razdoblju od samo tri minute u nastavu City je s dva gola kreirao preokret. Prvo je Bernardo Silva (62) preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:1 da bi Grealish (65) iskoristio asistenciju Alvareza za konačnih 2:1.

City je i dalje četvrti na ljestvici, ali sada ima 33 boda, četiri manje od vodećeg Liverpoola, tri od drugog Arsenala, a dva od treće Aston Ville. Luton je ostao u zoni ispadanja, 18. s devet bodova i sada zaostaje četiri boda za 17. Evertonom koji je na svom Goodison Parku svladao Chelsea sa 2:0 (0-0).

Strijelci za Everton bili su Doucoure (54) i Dobbin (90+2).