LIGE PETICE

Tottenham slomio Fulham; Brekalu prvo poluvrijeme u porazu Fiorentine

23.10.2023 u 23:17

U ponedjeljak su odigrane četiri utakmice u Ligama petice, u Španjolskoj, Italiji i Engleskoj

ENGLESKA LIGA

Nogometaši Tottenham Hotspura vratili su se na vrh ljestvice englskog nogometnog prvenstva 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Fulhama u posljednjem susretu 9. kola. Spurse su do nove pobjede vodili kapetan Son (36) i Maddison (54).

Tottenham sada ima 23 boda, dva više od drugog Manchester ityja i trećeg Arsenala, dok je Fulham 13. sa 11 bodova.

TALIJANSKA LIGA

Nogometaši Empolija u posljednjem su susretu 9. kola talijanskog prvenstva kao gosti u Toskanskom derbiju iznenadili Fiorentinu svladavši ju sa 2-0 (1-0). Golove za Empoli postigli su Caputo (21) i Gyasi (81).

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo odigrao je prvo poluvrijeme za Fiorentinu koja je sa 17 bodova na petom mjestu, dok je Empoli ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja i sada je 17. sa sedam bodova.

Ranije u ponedjeljak Udinese i Lecce su igrali 1-1 (0-0). Domaće je u prednost doveo Thauvin (49-11m), a za goste je poravnao Piccoli (83). Marin Pongračić je odigrao čitav susret za Lecce koji je 10. sa 13 bodova, dok je Udinese i daje bez pobjede, 18. sa šest bodova. Na vrhu je Inter sa 22 boda, jedan manje ima drugi Milan.

ŠPANJOLSKA LIGA

U posljednjoj utakmici 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je kao domaćin svladala Cadiz sa 2-0 (2-0). Pitanje pobjednika bilo je riješeno još u prvom poluvremenu kada su Gaya (4) i Duro (26) postizali pogotke.

Valencia je sada osma sa 14 bodova, dok je Cadiz 14. s devet. Na vrhu su Real Madrid i Girona sa po 25 bodova, bod manje ima Barcelona.