derbi engleske lige

Tottenham na Anfieldu počastio Liverpool; 'redsi' do pobjede stigli autogolom u 90. minuti utakmice

31.03.2019 u 19:45

Liverpool je u derbiju 32. kola engleske nogometne lige na svom Anfieldu ugostio Tottenham. 'Redsi' su na kraju uz dosta sreće stigli do pobjede 2:1 i zadržali prvo mjesto na ljestvici

Liverpool je bolje i agresivnije ušao u utakmicu te je već u 16. minuti došao do vodstva, za 1:0 zabio je Roberto Firmino nakon sjajnog ubačaja Robertsona.

Iako je u prvom poluvremenu bilo još nekoliko šansi s obje strane, golova više nije bilo. No, zato je u nastavku utakmica 'redsa' i 'spursa' na Anfieldu donijela nova uzbuđenja. Posebno je napeto bilo u posljednjih 20 minuta...

Lucas Moura je u 70. minuti zabio za 1:1 i doslovno utišao Anfield. No, Liverpool je nakon primljenog gola krenuo još agresivnije, golman Tottenhama Hugo Lloris bio je na velikim iskušenjima u tim trenucima.

Tottenham je u 85. minuti mogao šokirati Liverpool, a možda i riješiti pitanje prvaka. Sissoko i Son bili su 'dva na jedan' u kontri, ali je Sissoko bio sebičan i pucao je preko gola. A kad tako promašiš, stigne kazna...

I ta je kazna stigla u 90. minuti kada su si gosti sami zabili gol. Robertson je još jednom odlično ubacio, Salah je s lijeve strane pucao glavom, Lloris obranio, a odbijenu lotu Alderweireld je ugurao u vlastitu mrežu za erupciju oduševljenja na Anfieldu. Liverpool je tako do pobjede stigao - ni kriv ni dužan.

Bio je to četvrti uzastopni gostujući poraz Tottenhama što im se nije dogodilo još od prosinca 2008. godine kada ih je vodio Harry Redknapp.

• +5
Premier liga, Liverpool - Tottenham Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Tako je Tottenham počastio 'redse' na njihovom Anfieldu, važna je ovo pobjede koja Liverpoolu donosi ostanak na prvom mjestu prvenstvene ljestvice i velika tri boda u borbi za naslov prvaka.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ušao je u igru u sudačkoj nadoknadi umjesto Salaha, a bio mu je to prvi nastup - pune dvije minute - za 'redse' nakon siječnja ove godine.