NBA LIGA

Toronto nadigrao Philadelphiju, Dario Šarić sve lošiji; navijači jako zabrinuti

31.10.2018 u 09:55

Toronto Raptors su sinoć uvjerljivo sa 129:117 svladali gostujuće Philadelphia 76erse, a hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić je u četvrtom porazu svoje momčadi od početka sezone ubacio svega osam koševa.

Šibenčanin Šarić je do osam koševa stigao u 31 minuti na terenu, uz šut 3-9 iz igre i trice 1-5, a tome je pridodao pet skokova i dvije asistencije. Zbog Šarićevih loših igara navijači Sixersa su jako zabrinuti. Pogotovo jer se sve više govori o mogućoj zamjeni igrača u koju je uključen Šarić...

Nakon prvih sedam odigranih utakmica Šarić je na prosjeku od skromnih 10.9 koševa (šut 35%, trice 24%), 7.9 skokova i 2.3 asistencije.

Kod Philadelphije je opet najučinkovitiji bio Joel Embiid sa 31 košem i 11 skokova, a Ben Simmons je utakmicu završio sa 11 koševa, 10 asistencija i osam skokova.

Najzaslužniji za pobjedu Raptorsa, trenutačno druge momčadi Istoka, bio je Kawhi Leonard sa 31 košem i sedam skokova, dok je Jonas Valanciunas dodao 23 koša. Kyle Lowry je ubacio 20 koševa uz 12 asistencija za svoj peti double-double sezone. To je bila šesta uzastopna pobjeda Raptorsa.

Cleveland Cavaliers su upisali svoju prvu pobjedu od početka sezone, kod kuće sa 136-114 su svladali Atlanta Hawkse. Do pobjede ih je vodio Rodney Hood koji je zabio 26 koševa. Ova je pobjeda bila ujedno i debi za novog trenera Larryja Drewa koji je zasjeo na klupu Clevelanda nakon što je smijenjen Tyron Lue u nedjelju. Ante Žižić je odigrao dvije minute za Cleveland i zabio je četiri koša (šut iz igre 1/2, trice 2/2) uz jedan skok.

Trae Young je bio najbolji strijelac Atlante sa 24 koša, dok je Alex Len ubacio 20 koševa uz devet skokova.

Portland Trail Blazers su sa 104-85 pobijedili Houston Rocketse, a Jusuf Nurkić, Damian Lillard i CJ McCollum su zajedno zabili 63 koša za gostujući Portland. Nurkić i Lillard su za bili svaki po 22 koša a McCollum je dodao 19.

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz Rocketsa koji su igrali drugu utakmicu zaredom bez Jamesa Hardena. U jednom su trenutku gubili i 28 razlike, a nakon sinoćnjeg poraza ostali su bez ijedne pobjede na svom terenu od početka sezone. Chris Paul je bio najbolji u redovima poraženog Houstona sa 17 ubačaja.

Boston Celtics su sa 108-105 bili bolji od Detroit Pistonsa. Kyrie Irving je utakmicu završio sa 31 košem za Boston, a u trećoj je četvrtini zabio 11 koševa zaredom u seriji 23-7 Celticsa. Kod Pistonsa Blake Griffin je sa 24 koša i 15 skokova bio najbolji strijelac, a double-double je upisao i Andre Drummond sa 17 koševa i 12 skokova.

Oklahoma City Thunder su sa 128-110 svladali gostujuće Los Angeles Clipperse, a Russell Westbrook i Paul George su svaki zabili po 32 koša za pobjedničku momčad.

Sacramento Kings su sa 107-99 bili bolji od Orlando Magica, Charlotte Hornets sa 125-113 od Miami Heata 113, a Memhis Grizzlies sa 107-95 od Washington Wizardsa.