PRVI U SKUPINI

Tomićeva Barca doživjela brutalan poraz u Milanu

02.04.2014 u 23:41

Košarkaši Barcelone pretrpjeli su prvi poraz u euroligaškom Topu 16 u sklopu 13. kola na gostovanju kod Emporio Armanija u Milanu sa 91-63...

U ogledu dviju vodećih momčadi skupine E Emporio Armani je deklasirao katalonski sastav u trećoj dionici koju je dobio s 26-6. Barcelona se nije uspjela oporaviti od tog šoka, pa se Emporio Armani revanširao za poraz u prvoj međusobnoj utakmici (70-80).

Barceloni ovaj poraz rezultatski ništa ne znači budući su osigurali prvo mjesto u skupini.

Jedini dvoznamenkasti igrač Barcelone bio je Alejandro Abrines s 12 koševa. Najkorisniji igrač Eurolige u posljednja dva mjeseca, naš Ante Tomić, upisao je 8 koševa (dvice 3-5, sl. bacanja 2-2), 7 skokova i 2 asistencije za 15 minuta igre, dok je Mario Hezonja za minutu igre manje ubacio 2 koša (dvice 1-3, trice 0-1), uz 1 skok i 1 asistenciju.

Kod domaćina je prednjačio sjajni Alessandro Gentile s 24 koša i 7 skokova, Samardo Samuels je zabio 16, a Curtis Jerrells 14 koševa.