FINAL FOUR

Tomić i Barca ostali i bez trećeg mjesta u Europi

12.05.2013 u 22:05

Košarkaši CSKA-a osvojili su treće mjesto u ovosezonskoj Euroligi. U borbi za ''utješnu nagradu'' na završnom turniru u londonskoj O2 Areni Moskovljani su svladali Barcelonu sa 74-73…

U izjednačenoj utakmici CSKA je pet minuta prije kraja poveo sa 67-59, ali nije uspio mirno privesti priču kraju. Katalonci su malo po malo smanjivali zaostatak, da bi na ulasku u posljednju minutu naš Ante Tomić izjednačio na 70-70. Saša Kaun je donio novo vodstvo Rusima, a onda je tricom 32 sekunde prije kraja Juan Carlos Navarro prebacio prednost na stranu Barcelone (73-72).

Međutim, Aaron Jackson je s dva pogođena slobodna bacanja postavio, pokazalo se, konačan rezultat. U zadnjem napadu Barcelone Marcelinho Huertas nije uspio pogoditi za pobjedu.

Sonny Weems i Viktor Hrjapa su ubacili po 16 koševa za CSKA, dok je Navarro sa 17 poena bio najefikasniji u dresu Barcelone. Novu je dobru utakmicu odradio i Tomić koji je za 26 minuta igre ubilježio deset poena (dvice 4-6, slobodna bacanja 2-4), šest skokova i tri asistencije.

U kasnijem finalu će se, podsjetimo, sudariti branitelj naslova Olympiacos i Real Madrid.