EUROLIGA

Tomić briljirao, Barceloni osma pobjeda u nizu

27.02.2014 u 23:49

Košarkaši Barcelone ostvarili su i osmu pobjedu u isto toliko utakmica Top 16 faze Eurolige. Ovog četvrtka su slavili u Istanbulu kod Anadolu Efesa 89-84 poslije produžetka…

Pomalo glupo je domaćin ispustio pobjedu. U završnicu je Anadolu Efes ušao s prednošću i održavao je putem slobodnih bacanja. Dvije sekunde prije kraja, na +3 za Anadolu Efes, na liniju slobodnih bacanja je stao igrač Barçe Oleson.

Prvi je šut pogodio, drugi namjerno promašio, a na odbijenu loptu je skočio Dorsey i pospremio je u koš za - produžetak. Naravno da je takva završnica utjecala na domaće igrače u produžetku, a dotukao ih je hrvatski igrač Ante Tomić koji je zabio prvih sedam poena u produžetku.

I inače je Tomić odigrao fantastičnu utakmicu. Ubacio je 26 poena (prvi strijelac utakmice) uz čak 15 skokova i tri asistencije. Šutirao je 11-15 iz igre uz 4-5 s linije slobodnih bacanja.

Na drugoj strani je Zoran Planinić odigrao vrlo dobru utakmicu. Za 32 minute je ubacio 14 poena uz devet asistencija, dvije ukradene lopte i jedan skok. Gađao je 4-11 za dva, 1-2 za tri i 3-5 s linije slobodnih bacanja.

Barcelona, dakle, ima na vrhu ljestvice omjer 8-0, dok je Anadolu Efes (omjer 2-6) ovim porazom vjerojatno otpao iz borbe za četvrtinale.