EP U PLIVANJU

Todorović bez finala, Samardžić osvojila 15. mjesto

18.08.2014 u 21:37

Hrvatski plivač Mario Todorović nije se uspio plasirati u finale utrke na 50 metara leptir na Europskom prvenstvu koje se održava u Berlinu.

Todorović je u polufinalu isplivao rezultat 23.83 što je bilo dovoljno tek za 13. mjesto. Todorović je u današnjim kvalifikacijama bio 11. sa rezultatom 23.84 sekunde. S najboljim rezultatom u finale se plasirao Ukrajinac Andrij Govorov isplivavši vrijeme 23.04. Govorov je u kvalifikacijama postavio novi rekord europskih prvenstava (22.87).

Bez finala je očekivano ostala i Matea Samardžić na 200 metara leđno. U polufinalu je zauzela 15. mjesto, koje je osvojila i u jutrošnjim kvalifikacijama. Mlada 19-godišnja Splićanka je u polufinalu isplivala rezultat 2:16.26, što je bilo slabije od rezultata iz kvalifikacija (2:15,80). Najbrža je bila Španjola Duane da Rocha Marche (2:09,13).

U jutrošnjim kvalifikacijama muška štefeta na 4x100 slobodno bila je 9. u kvalifikacijama (3:20,57), te je bila prva rezerva za finale. Na 100m leđno Marko Krce Rabar bio je 31. (56.96), a Teo Kolonić 38. (57.38).