SP U DOHI

Tin Srbić za dlaku ostao bez nove svjetske medalje; i čudan sudački kriterij presudio hrvatskom gimnastičaru

03.11.2018 u 18:08

Branitelj naslova svjetskog prvaka u vježbi na preči Tin Srbić zamalo je ostao bez medalje na Svjetskom gimnastičkom prvenstvu u Dohi, gdje je u subotnjem finalu osvojio četvrto mjesto s ocjenom 14.500

Zlato je pripalo Nizozemcu Epkeu Zonderlandu (15.100), kojemu je to treći naslov svjetskog prvaka. Fenomenalni Japanac Kohei Uchimura, trostruki olimpijski pobjednik, osvojio je srebro sa ocjenom 14.800 i to mu je 21. medalja sa svjetskih prvenstava.

Broncu je osvojio Amerikanac Samuel Mikulak (14.533), no ostaje dojam da su suci bili prestrogi kod ocjenjivanja Srbićeve izvedbe i da je hrvatski gimnastičar zaslužio da se popne na postolje.

Podsjećamo, Srbić je prošle godine senzacionalno osvojio naslov svjetskog prvaka, a zatim je bio suočen s neispunjenjem brojnih obećanja koje je dobio u Hrvatskoj, uz to je imao i problema s ozljedama pa je i ovo četvrto mjesto sjajan rezultat.