baš nema sreće

Težak udarac za Manchester City i Pepa Guardiolu; do kraja sezone ostao je bez svog najboljeg igrača i prvog strijelca momčadi

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 24.06.2020 17:17
  • Objavljeno 24.06.2020 u 17:10
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Martin Rickett/NMC Pool / PA Images / Profimedia

Manchester City je u 30. kolu Premiershipa na svom Etihadu deklasirao Burnley 5:0, ali je ostao bez svog najboljeg igrača. Sergio Aguero (32) ozlijedio je koljeno i pod hitno završio na operaciji...

'Osjetio je bol u koljenu i ovo ne izgleda dobro. Bojim se da je sezona za njega završena. Liječnici kažu da će oporavak potrajati... Još uvijek se nadam nekim dobrim vijestima, ali trenutno ne izgleda dobro', kazao je trener Manchester Cityja Pep Guardiola odmah nakon utakmice, a loše su ga vijesti dočekale već sljedeće jutro...

Naime, argentinski nogometni reprezentativac i napadač Manchester Cityja Sergio Aguero u srijedu je u Barceloni podvrgnut operativnom zahvatu na lijevom koljenu koje je ozlijedio u susretu protiv Burnleyja.

Operaciju je obavio dr. Ramon Cugat koji je u proteklim godinama imao više operativnih zahvata na igračima Manchester Cityja.

'Kad operativni zahvat bude napravljen, moći ćemo procijeniti koliko će Sergio trebati vremena da nam se ponovno priključi', rekao je u srijedu trener Manchester Cityja Pep Guardiola.

Sam Aguero odmah je nakon operacije na društvenim mrežama objavio fotografiju iz bolničkog kreveta uz optimističnu poruku.

'Sve je prošlo dobro i uskoro počinjem s oporavkom', napisao je među ostalim Aguero.

Osim preostalih osam utakmica u Premier ligi, pred igračima Manchester Cityja je i sudjelovanje na završnom turniru Lige prvaka u Lisabonu, koji je na rasporedu sredinom kolovoza.

Na pitanje hoće li se Aguero do tada oporaviti, Guardiola je vidno zabrinut odgovorio sa samo dvije riječi:

'Ne znam...'

U svim ovosezonskim natjecanjima 32-godišnji argentinski napadač je zabio 23 gola za Manchester City i najbolji je strijelac momčadi.

Za poziciju centralnog napadača Guardiola ima samo jednu pravu alternativu, a to je Brazilac Gabriel Jesus. No, španjolski trener tvrdi da ne može računati na to da će samo jedan igrač popunjavati tu poziciju i igrati 90 minuta svaka tri dana.

'S ovakvim pripremama to nijedan igrač ne može. No, imamo i druge opcije, igrače koji nisu čisti napadači, ali mogu igrati na to poziciji, kao što su Raheem Sterling ili Ilkay Gundogan, a i Bernardo Silva može igrati tu poziciju', zaključio je Guardiola.

Engleska 1. liga

Manchester City-Burnley5:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Liverpool30272183
2.Manchester City30203763
3.Leicester30166854
4.Chelsea30156951
5.Manchester United301210846
6.Wolverhampton301113646
7.Sheffield United301111844
8.Tottenham301191042
9.Crystal Palace301191042
10.Arsenal30913840
11.Burnley301161339
12.Everton301081238
13.Newcastle United301081238
14.Southampton301141537
15.Brighton307111232
16.Watford306101428
17.West Ham30761727
18.Bournemouth30761727
19.Aston Villa30751826
20.Norwich30561921

Sljedeće utakmice

23.6.Leicester-Brighton
23.6.Tottenham-West Ham
24.6.Norwich-Everton
24.6.Newcastle United-Aston Villa
24.6.Wolverhampton-Bournemouth
24.6.Manchester United-Sheffield United
24.6.Liverpool-Crystal Palace
25.6.Southampton-Arsenal
25.6.Burnley-Watford
25.6.Chelsea-Manchester City