roland garros

Težak poraz hrvatskih tenisačica. Prve nositeljice nisu imale nimalo milosti

27.05.2026 u 16:01

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Očekivano su hrvatske tenisačice Antonia Ružić i Petra Marčinko nastup na turniru parova u Roland Garrosu okončale na samom startu, u dvoboju 1. kola svladale su ih prve nositeljice, Čehinja Katerina Siniakova i Amerikanka Taylor Townsend, 6-1, 6-0

Od prvog do posljednjeg poena vidjela se velika razlika u kvaliteti. Uostalom, Ružić i Marčinko ne nastupaju zajedno u parovima, dok su trenutačno Čehinja i Amerikanka najbolji svjetski par i vodeće tenisačice na WTA ljestvici parova.

Siniakova i Townsend, dvije 30-godišnje tenisačice, zajedno su osvojile dva Grand Slam naslova, Wimbledon prije dvije godine i Australian Open prošle godine. Uz to Siniakova od ranije ima još čak osam Grand Slam naslova osvojenih u ženskim parovima.

Ružić će u četvrtak igrati meč 2.  kola pojedinačnog dijela turnira protiv Amerikanke Madison Keys, dok je Marčinko na oba turnira, pojedinačnom i u parovima, ispala u mečevima 1. kola.