aba liga

Težak poraz Cibone; Crvena zvezda usred Zagreba ostavila 'vukove' na minus 22

22.12.2018 u 19:01

Košarkaši Cibone nisu uspjeli iznenaditi vodeću momčad ABA lige, beogradsku Crvenu zvezdu, koja je u dvoboju 12. kola odigranom u KC Dražena Petrovića u Zagrebu slavila 76:54 (24:18, 14:13, 22:17, 16:6) te nastavila niz nepobjedivosti...

Gosti ni nakon 12 kola ne znaju za poraz u regionalnom natjecanju, a Cibona je na učinku 5-7 i privremeno na sedmom mjestu.

Cibona je imala premalo raspoloženih pojedinaca da bi se ozbiljnije mogla suprotstaviti odličnoj Crvenoj zvezdi. Kod domaćih su Marko Ljubičić sa 17 i Igor Marić sa 12 koševa bili jedini sa dvoznamenkastim učinkom.

Crvenu zvezdu su do pobjede predvodili Billy Baron sa 16 koševa i šest skokova te Stratos Perperoglou sa 10 koševa.

• +10
ABA liga, 12. kolo, KK Cibona - KK Crvena zvezda Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Cibona je ravnopravan protivnik bila samo u prve dvije četvrtine, sve nakon toga kontrolirala je Crvena zvezda. Najbolje se to vidjelo u posljednjoj četvrtini u kojoj je Cibona zabila samo šest koševa...

U petak je Zadar poražen pred svojim navijačima od FMP-a sa 85:79.