EUROLIGA

Teška pobjeda Barce, Tomićevih devet koševa

06.12.2013 u 23:27

Košarkaši Barcelone teškom su mukom slavili u gostima kod Nanterrea 82-78 u 8. kolu A skupine Eurolige...

Barcelona je nepune tri minute prije kraja ogleda imala 11 koševa prednosti, ali su domaćini svejedno imali napad kojim su mogli izboriti produžetak ili čak pobjedu u slučaju trice, ali su ga odigrali prilično šeprtljavo, pa je Barça košem iz kontre u zadnjoj sekundi potvrdila pobjedu.

Juan Carlos Navarro bio je prvi strijelac Barcelone s 15 koševa. Ante Tomić je u 21 minutu igre postigao 9 poena (3-6 iz igre, 3-4 slobodna bacanja) uz 8 skokova i 3 asistencije. Kod domaćina je David Lighty ubacio 18 poena.

Iz A skupine su Fenerbahçe (7-1), Barcelona (6-2) i CSKA (5-3) sigurni za drugi krug.

U B skupini je Brose Baskets stigao do treće pobjede ove sezone, a druge protiv Efes Pilsena (4-4), kojeg je iznenadio u Istanbulu pobjedom 89-78. Jamar Smith predvodio je pobjedničku momčad s 18 koševa, dok su u Anadolu Efesu najefikasniji bili Kostas Vasileiadis s 18 i Scotty Hopson sa 17 koševa. Zoran Planinić je u samo 16 minuta igre prikupio 5 poena (1-2 dvice, 1-1 trice), šest asistencija i jedan skok.

Panathinaikos je teškom pobjedom u Ateni protiv Crvene zvezde 69-63 osigurao prolaz u drugi krug, iz kojeg je, pak, eliminirao beogradsku momčad. Nakon što je u Beogradu stigao do pobjede tek u produžetku, Panathinaikos se i ovoga puta mučio protiv Crvene zvezde, koju je uspio slomiti u finišu. Ramel Curry sa 16 koševa i James Gist s 15 bili su najbolji strijelci u domaćem sastavu.

Roko Leni Ukić je ubacio 4 poena u 27 minuta igre, uz šut 1-4 za dva poena, 0-2 trice i 2-2 slobodna bacanja. Imao je pet asistencija i dva skoka.

Goste je predvodio DeMarcus Nelson sa 16 koševa, 5 skokova i 5 asistencija.

Laboral Kutxa je kao domaćin bila bolja od Lietuvos Rytasa 79-63.

Iz ove skupine u drugi krug idu Maccabi Tel Aviv i Lokomotiv Kuban, trenutno sa 6 pobjeda, Laboral Kutxa sa pet i Panathinaikos s omjerom 4-4.