Milan u novu sezonu kreće u nedjelju kad u 1. kolu talijanskoga kupa dočekuje Bari.
Modrić je prijateljskoj utakmici protiv Chelseaja (1:4) u nedjelju odigrao prvih 45 minuta u Milanovom dresu. Hrvatski kapetan ušao je na početku drugog poluvremena kad je utakmica već bila izgubljena jer je Chelsea vodio 2:0 i imao igrača više.
Talijanski mediji se uoči početka sezone bave s time gdje će i kako će Modrić igrati u Milanovoj momčadi, a Tuttosport je tome posvetio dosta pažnje. Kako stvari stoje, Modrić bi trebao biti siguran član prve postave Maxa Allegrija.
'Modrić se bliži 40. godini, ali brojke pokazuju da još uvijek igra na elitnoj razini. Zadatak trenera bit će izvući najbolje iz hrvatskog šampiona. Velika dilema koju ima je treba li Modrića koristiti kao "šesticu" - duboko postavljenog kreatora igre - u veznom redu s tri igrača, ili bi ga bilo bolje koristiti kao box-to-box igrača', piše Tuttosport i dodaje:
'S jednom utakmicom tjedno, bit će teško zadržati bivšeg osvajača Zlatne lopte izvan početne postave. Ideja je da Ruben Loftus-Cheek, Youssouf Fofana i Ardon Jashari jamče fizičku snagu, energiju i brzinu'.