kvalifikacije za ep

Talijani se mučili protiv Armenaca, a velike blamaže spasio ih Andrea Belotti

05.09.2019 u 20:27

Talijanska nogometna reprezentacija slavila je u okviru J skupine kvalifikacija za EURO 2020 u Erevanu protiv Armenije s 3-1

Talijani su se, unatoč rezultatu, poprilično namučili za pobjedu jer su Armenci poveli već u 11. minuti golom Aleksandera Karapatjana.

U 28. minuti izjednačio je napadač Torina Andrea Belotti, a Armenac Karapatjan zaradio je crveni karton u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

U drugom dijelu Talijani su uspjeli probiti obranu upornih Armenaca tek u 77. minuti preko igrača Rome Lorenza Pellegrinija, a samo tri minute kasnije Belotti je postigao još jedan gol, uz obilatu pomoć domaćeg vratara.

Talijani vode u skupini s maksimalnih 15 bodova, Armenci imaju šest, a u ovoj skupini još igraju Finska - Grčka te BiH - Lihtenštajn.