RIJEŠIO PRVENSTVO

Tako to radi nizozemska legenda: Hat-trick vrijedan titule prvaka!

  • Autor: Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 14.05.2017 16:44
  • Objavljeno 14.05.2017 u 16:44
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Dirk Kuyt zabio je tri pogotka u posljednjem kolu nizozemskog nogometnog prvenstva, u kojem je njegov Feyenoord pobjedom protiv Heraclesa 3:1 osigurao naslov prvaka...

Iza 36-godišnjeg nizozemskog napadača velika je karijera, a okrunio ju je ove nedjelje osvajanjem po prvi puta domaćeg prvenstva u dresu Feyenoorda, u koji se vratio nakon niza godina provodenih u inozemstvu, u redovima Liverpoola i Fenerbahčea.

Klubu iz Rotterdama igrala je u posljednjem kolu samo pobjeda kod kuće protiv Heraclesa kako bi završio ispred Ajaxa na vrhu ljestvice i upravo se to dogodilo. Junak je bio upravo Dirk Kuyt koji je zabio tri pogotka i tako trasirao put Feyenoordu to titule na koju su navijači čekali još od 1999. godine.

Kuyt zabija

Autor: YouTube

Kuytu je to bio drugi hat-trick sezone, ali svakako najvažniji u karijeri i sada može u zasluženu mirovinu, jer ovakav će uspjeh teško više nadmašiti...

Nizozemska 1. liga

Vitesse-Roda3:0
Willem II-Ajax1:3
PSV-Zwolle4:1
AZ Alkmaar-Utrecht2:3
Feyenoord-Heracles3:1
Ado Den Haag-Excelsior4:1
Twente-Groningen3:5
Heerenveen-NEC Nijmegen0:2
G.A. Eagles-Sparta Rotterdam1:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Feyenoord34264482
2.Ajax34256381
3.PSV342210276
4.Utrecht34188862
5.Vitesse341561351
6.AZ Alkmaar341213949
7.Twente341291345
8.Groningen3410131143
9.Heerenveen341271543
10.Heracles341271543
11.Ado Den Haag341151838
12.Excelsior349101537
13.Willem II34991636
14.Zwolle34981735
15.Sparta Rotterdam34971834
16.NEC Nijmegen34971834
17.Roda347121533
18.G.A. Eagles34652323

Sljedeće utakmice

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!