PREUZETI VRH

Svjetski prvaci u borbi za početni zamah

11.06.2010 u 22:24

Nakon otvaranja nogometnog SP-a prvi natjecateljski dan u Južnoj Africi zatvorit će nogometaši Urugvaja i Francuske. Bit će to jedini dvoboj bivših svjetskih prvaka u prvoj fazi natjecanja, a obzirom da su domaćini i Meksiko remizirali, eventualni pobjednik će preuzeti vrh skupine A

Zvuk vuvuzela ponovno para zrak, ali ne onako moćno kao na dvoboju domaćina.

KRAJ: 0:0

46' - Toulalan ubacuje s lijeve strane, ali Muslera se tek lagano zagrijao
49' - sjajn ubačaj Forlana na drugu, ali Diaby nebeski skače i čisti opasnost
51' - Arevalo pokušava iz daljine, ali Urugvaj je i dalje na čvrstoj nuli
54' - rolica za Gourcouffa, ali snažan šut s 20 metara odlazi u blok
56' - Toulalan s 40 metara gađa bliži kut. U ovom siromaštvu jedna od opasnijih situacija
57' - Novi šut Francuza s 20 metara, novi blok Urugvajaca
60' - akcija nakon slobodnjaka za Riberyja, lopta mu je prešla 'preko' noge
64' - nova mlaka opasnost iz prekida, Forlanov udarac brani Lloris
67' - lijep ubačaj urugvajac s lijeve strane, ali Suarez ne može u zraku protiv vratara
73' - prilika utakmice - Forlan dobija povratnu loptu na deset metara, al 'zicer' odlazi pokraj stative
78' - dulje zatišje, sve miriši na 'nulu'
80' - Malouda sjajno puca s 30 metara, lopta je fijuknula kraj stative
82' - mladi Lodeiro je deset minuta nakon ulaska dobio drugi žuti karton, Urugvaj je s igračem manje
84' - Henry glavom gađa tik kraj ststive, ali bio je u zaleđu
87' - Francuzi su otpustli kočnice i nižu dobre kombinacije, ali vrijeme neumitno curi

POLUVRIJEME: 0:0

3' - još nema pravih opasnosti za vratare. Čak niti naznaka
6' - Anelka ubacuje u kazneni prostor, sasvim bezopasno
7' - pokušaj za Suareza, francuski vratar Lloris je brži
7' - Ribery sjajno probija lijevu stranu, ali idealan ubačaj Govou ne pretvara u gol
9' - Urugvaj se brani s osam igrala iza lopte, samo su Suarez i Forlan naprijed
11' - Diaby pokušava iz daljine, previsoko
13' - Urugvajci vrebaju kontre, ali još nisu složili željenu kombinaciju dodavanja
14' - suvislu ali predugu akciju Francuza Anelka je okončao udarcem glavo daleko preko gola
17' - Forlan u dobroj poziciji, odlično puca u suprotni kut, ali Lloris dokazuje klasu
19' - Gourcouff puca kada su svi očrkivali ubačaj, Muslera vadi iz bližih rašlji
22' - Gourcouff se rqaspucao, s 35 metara gađe prve redove tribina
27' - nakon zatišja Anelka se našao u opasnoj situaciji, ali gusta obrana Urugvajaca čisti opasnost
31' - Francuzi su pronašli procjep u obrani, ali su se upecali u ofsajd zamku
34' - pokušavaju Suarez i Forlan, ali novo zaleđe
39' - Gourcouff sada puca sa 40 metara, mladić večeras zaista nema mjeru
43' - Sagna ubacuje za Anelku koji glavom gađa metar od stative
45' - Rezultat 0:0 je realan, iako je Francuska imala ambicije