Nogometaši Švedske nadigrali su Južnu Koreju 1:0 u 1. kolu skupine F na svjetskom prvenstvu. Iako su na utakmici imali nekoliko izglednih prilika jedini gol postignut je iz kaznenog udarca koji je dosuđen tek nakon pregledavanja snimke (VAR)

Svjetsko prvenstvo, 1. kolo (skupina F):

Švedska - Južna Koreja 1:0 (Granqvist 65', 11m)

Švedska (4-4-2): Olsen; Lustig, Granqvist, Jansson, Augustinsson; Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg; Berg, Toivonen

Južna Koreja (4-3-3): Cho Hyun-woo; Lee Yong, Jang Hyun-soo, Kim Young-gwon, Park Joo-ho; Lee Jae-sung, Ki Sung-yueng, Koo Ja-cheol; Hwang Hee-chan, Kim Shin-wook, Son Heung-min

Sudac: Joel Aguilar (El Salvador)

• +7
SP 2018., skupina F: Švedska - Južna Koreja Izvor: Profimedia / Autor: N. N.
  • 90’

Završena je utakmica koja zasad spada među najlošije na ovom Svjetskom prvenstvu. Švedska ne može biti zadovoljna igrom ,ali itekako može biti sa tri osvojena boda

• 90’

Kakva šansa za Koreju! Hwang je propustio poravnati na 1:1

• 90’

Igrat će se još četiri minute sudačke nadokande

• 81’

Šveđani su počeli odugovlačiti i polako zatvarati utakmicu. Prekidi su sve češći…

• 65’

GOOOOOOOOOOOOOOL! Kapetan Andreas Granqvist zabija za 1:0 s bijele točke. Kakvo slavlje na tribinama!

• 63’

Kazneni udarac za Švedsku nakon što je glavni sudac Aguilar, na sugestiju pomoćnika, pogledao snimku (VAR). U duelu su bili Kim Min-woo i Claesson.

• 56’

Još jedna odlična prilika za Švedsku, ali opet odlična reakcija golmana Cho Hyun-wooa

• 52’

Koo Ja-cheol je odlično pucao glavom malo pored gola nakon centaršuta. Najbolja prilika dosad za Južnu Koreju

• 49’

Forsberg je nakon finte i driblinga pucao snažno sa 18 metara, ali lopta je otišla visoko preko gola