FENJERAŠI SLAVILI

Sve prosuli... Užasan poraz PPD Zagreba u Ligi prvaka

24.10.2015 u 19:26

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u subotu, u utakmici 6. kola EHF Lige prvaka, na gostovanju u Istanbulu kod posljednjeplasiranog Bešiktaša sa 32:30 (17:13)

Kad se to najmanje očekivalo igra u obrani, koja je postala zaštitni znak momčadi pod vodstvom Veselina Vujovića, bila je toliko loša da su prvaci Turske uspjeli ono što je dosad napravio samo PSG - postigli su više od 30 pogodaka Zagrebovim čuvarima mreže Filipu Iviću i Ivanu Stevanoviću.

Zagreb je poveo 2-0 i 3-2, kad je uslijedila prva serija Turaka od četiri pogotka. 'Zagrebaši' su odgovorili s tri pogotka u nizu, pa onda opet dobili tri gola. Posljednji put su Vujovićevi izabranici došli do izjednačenja u 22. minuti kad je bilo 11-11. Turci su nakon prvih 30 minuta vodili 17-13.

Znali su igrači Bešiktaša i u prijašnjim dvobojima odigrati dobro prvo poluvrijeme pa pasti u nastavku. Tome su se nadali i Zagrebovi navijači. Međutim, Turci su zahvaljujući nedovoljnoj čvrstini zagrebaša u obrani uspjevali održavati prednost od tri do pet pogodaka sve do posljednje minute, u kojoj je Zagreb uspio doći nadomak izjednačenju nakon pogotka Stepančića za 30-31.

Da hrvatski prvak ipak ne dođe do preokreta i nezasluženog boda, pobrinuo se Makedonac Nemanja Pribak koji je svojim četvrtim pogotkom postavio konačnih 32-30. Nerješiva enigma bio je ljevoruki Ramazan Done koji je iz 11 udaraca postigao 10 pogodaka. Po pet golova za Bešiktaš su postigli Ozbahar i Dačević.

Kod PPD Zagreba najbolji strijelac sa sedam pogodaka bio je Luka Stepančić, Tin Kontrec je postigao šest, a Domagoj Pavlović četiri pogotka.

Ovim porazom Zagreb je napravio upravo ono što je Vujović želio izbjeći pod svaku cijenu - kompromitirao je veliku pobjedu nad Kielom iz prvog kola i otežao si put prema jednom od četiri prva mjesta koja vode u drugi krug.