NJEMAČKI KUP

Suigrač naših Jakića i Smolčića s dva gola opravdao Eintrachtova potraživanja od 100 milijuna eura

07.02.2023 u 23:47

Nogometaši Eintrachta plasirali su se u četvrtfinale DFB Pokala nakon što su na domaćem terenu, s 4:2, bili bolji od Darmstadta, trenutačno najbolje njemačke drugoligaške momčadi

Eintracht je poveo već u šestoj minuti golom francuskog reprezentativca Kola Muanija. No, drugoligaš Darmstadt je uzvratio s dva pogotka te je Austrijanac Honsak pogocima u 29. i 31. minuti okrenuo rezultat.

Na odmor se ipak otišlo uz 2:2 nakon što je Kolumbijac Borre u 44. minuti pogodio suparničku mrežu, dok je Kamada u 62. minuti postigao pogodak za 3:2. Neizvjesnost je trajala do 90. minute kada je sve završilo kako je i počelo. Kontranapad je drugim golom na utakmici zaključio Kolo Muani i postavio konačnih 4:2.

Inače, Muani se gledateljima predstavio u francuskom dresu tijekom SP-a u Katru. Francuz je ove sezone zabio 15 golova te upisao deset asistencija. Zato i nije čudno da su se za 24-godišnjeg napadača zagrijala dva velikana s Otoka, Manchester United i Liverpool. Eintracht za svoju napadačku zvijezdu traži okruglih 100 milijuna eura.

Hrvatski nogometaš Hrvoje Smolčić u igru je za Eintracht ušao u 46. minuti, dok je Kristijan Jakić za domaćina zaigrao tek od 90. minute.

U srijedu se igraju posljednje dvije utakmice osmine finala Nürnberg - Fortuna Düsseldorf i Bochum - Borussia Dortmund.

Ranije su četvrtfinale izborili Stuttgart (2-1 protiv Paderborna), Union Berlin (2-1 protiv Wolfsburga), Leipzig (3-1 protiv Hoffenheima) i Bayern (4-0 protiv Mainza).

DFB Pokal, osmina finala:

• Eintracht - Darmstadt 4:2 (Kolo Muani 6, Borre 44, Kamada 62, 90 / Honsak 29, 31)
  • Sandhausen - Freiburg 0:2 (Al Ghaddioui 87-ag, Petersen 90+5)