DINAMO OPET NA VRHU

Sudac oštetio Split, a onda se otvorilo; Ćorić kao Prosinečki!

16.08.2015 u 08:31

U 6. kolu hrvatske MAXtv Prve lige na maksimirskom stadionu Dinamo je sa 3:0 nadigrao Split, do ovog kola vodeću momčad MAXtv Prve lige. Tako se nastavila tradicija jer Split još nikada u povijesti nije slavio na Maksimiru. Briljirao je 18-godišnji Ante Ćorić koji je još jednom dokazao kako se radi o svjetskoj klasi...

Međutim, kako je počelo, moglo je biti bitno drugačije. Split, koji vodi Zoran Vulić, krenuo je uraganski i samo su sreća i golman Eduardo spasili Dinamo. Prvo je u šestoj minuti Pešić pronašao na desnoj strani Občivača koji s 5-6 metara puca, ali Eduardo sretno nogama brani. Četiri minute kasnije sudac Ivan Bebek nije svirao čisti jedanaesterac za Split nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao Goncalo, nogometaš koji je u igru ušao u sedmoj minuti nakon što je snažan udarac u rebra zadobio kapetan Ademi

Nakon te dvije prigode igrači Dinama došli su sebi i nakon sjajne akcije Ante Ćorića, koji je kao nekada Robert Prosinečki s dva 'lažnjaka' nadmudrio obranu Splita, Alžirac Soudani zabija glavom efektno u stilu Maria Mandžukića suprotni kut golmana Zagorca za 1:0.

U drugom poluvremenu već nakon prve akcije Machado zabija za 2:0 nakon akcije u kojoj se obrana Splita baš nije pokazala previše uigranom. Sjajnu Soudanijevu dubinsku prizemnu loptu Machado je rutinski zabio pored zbunjenog Zagorca.

Split je imao i sjajnu priliku preko Bagarića u 52. minuti, ali nije uspio nadmudriti Eduarda s kojim se našao 'oči u oči'.

Sada je valjda svima jasno zašto je Zoran Mamić na gol ipak stavio Eduarda iako su mnogi bili uvjereni da je u krizi te da će braniti Ježina

Do kraja utakmice Dinamo je rutinski držao loptu, a trener Zoran Mamić uspio je odmoriti i neke igrače kako bi protiv prvaka Albanije, u borbi za Ligu prvaka, bili odmorniji. Sve u svemu ispada da je ovo bila rutinska pobjeda Dinama, ali treba reći da su gosti igrali vrlo hrabro i lijepo te su imali svoje prigode koje nisu iskoristili.

Konačnih 3:0 u 89. minuti postavio je Čileanac Henriquez nakon brazilske akcije u kojoj su sudjelovali Antolić i Fernades. Kada je nakon pete Fernadesa lopta opet došla do Antolića, uslijedilo je savršeno dodavanje za Henriqueza koji je željan golova.

Tako je Dinamo na koncu slavio s uvjerljivih 3:0, što je sjajna najava dvaju ključnih europskih dvoboja albanskog prvaka Skenderbeua.

Sjajnu utakmicu odigrao je 18-godišnji Ante Ćorić u kojem Zdravko Mamić zaista ima pravog 'kapitalca' za kojeg se već sada zanimaju mnogi europski klubovi. Potezi koje je danas pokazao zaista su u rangu Bobana ili Prosinečkog u tim godinama. Maestralno!

Rijeka - Hajduk 0:0
Dinamo Zagreb - Split 3:0