Ždrijeb europske lige

Strinić i Kalinić na Kelića, Prosinečki na Bordeaux

  • Autor: TS
  • Zadnja izmjena 10.08.2012 16:09
  • Objavljeno 10.08.2012 u 15:15
Trening hrvatske nogometne reprezentacije, Ivan Strinić i Nikola Kalinić

Trening hrvatske nogometne reprezentacije, Ivan Strinić i Nikola Kalinić

Izvor: Cropix / Autor: Goran Sebelic / CROPIX

Međusobno će se u dvoboju doigravanja za natjecanje po skupinama Europske lige sučeliti dva kluba hrvatskih nogometaša – ukrajinski Dnjipro i češki prvak Slovan iz Libereca

Aktualni hrvatski seniorski reprezentativci Ivan Strinić i Nikola Kalinić nastupaju za ukrajinsku momčad, dok U-21 reprezentativac Renato Kelić brani boje čeških prvaka.

Jedan od najjačih parova čine Stuttgart i moskovski Dinamo, čiji je član hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld

Hrvatski trener Crvene zvezde Robert Prosinečki imat će težak zadatak proći francuski Bordeaux, jak par čine također Anži iz Mahačkale i nizozemski AZ iz Alkmaara, dok engleski predstavnici, Liverpool i Newcastle, igraju protiv škotskog Heartsa odnosno grčkog Atromitosa.

U našem susjedstvu igrat će se još dva zanimljiva okršaja: crnogorskoj Zeti u Golubovce dolazi PSV iz Eindhovena, dok slovenska Mura igra protiv rimskog Lazija.

Inter i Athletic Bilbao, predstavnici Italije i Španjolske koji su u trećem pretkolu izbacili hrvatske klubove, idu na rumunjskoga (Vaslui) odnosno finskog (HJK) predstavnika.

Moladvski Sheriff, kojeg je u kvalifikacije za Europsku ligu porazom u trećem pretkolu Lige prvaka poslao zagrebački Dinamo, imat će iznimno težak zadatak protiv francuskog Marseillea.

Europa liga, doigravanje za natjecanje po skupinama, svi parovi:
Anži – AZ
Hearts – Liverpool
Sheriff – Marseille
Horsens – Sporting
Lokeren – Viktoria Plzen
APOEL – Neftçi
Athletic Bilbao – HJK
Trabzonspor – Videoton
Dudelange – Hapoel TA
Lazio – Mura
Tromso – Partizan
Molde – Heerenveen
Slask – Hannover
Motherwell – Levante
Legia – Rosenborg
Vaslui – Inter
Debrecen – Club Brugge
Dinamo B. - Metalist H.
Crvena zvezda – Bordeaux
Bursaspor – Twente
Newcastle – Atromitos
Maritimo – Dila Gori/Anorthosis
Young Boys – Midtjylland
Sparta P. - Feyenoord
CSKA Moskva – AIK Solna
Ekranas – Steaua
Dnjipro – Slovan L.
Stuttgart – Dinamo M.
Rapid Beč – PAOK
Luzern – Genk
Zeta - PSV

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi