MARIO PAŠALIĆ

[VIDEO/FOTO] Strijelac jedinog gola u pobjedi nad Danskom oduševljeno govorio o Modriću i Kovačiću: Oni su svjetski vrh, a uz Broza...

10.06.2022 u 23:26

Nakon velike pobjede Hrvatske u 3. kolu Lige nacija na gostovanju protiv Danske 1:0 pred kamere i mikrofone stao je strijelac jedinog gola Mario Pašalić

'Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno teško, mučili smo se s izlaskom, pritisnuli su nas, nismo imali posjed lopte i samim tim nismo stvarali prilike. U drugom poluvremenu bila je to druga slika, imali smo posjed, stvarali prilike i došli do tog pobjedničkog gola', rekao je Pašalić, a onda se osvrnuo na ključne igrače, Luku Modrića i Matea Kovačića koji su ušli u igru u drugom dijelu.

• +36
Danska - Hrvatska (3. kolo Lige nacija) Izvor: EPA / Autor: Liselotte Sabroe

'To su dva igrača koji spadaju u sam svjetski vrh veznjaka. s Brozovićem u sredini dobili smo dodatnu sigurnost. Dugo se znaju, igraju skupa i to odmah drugačije izgleda. Dobili smo loptu u noge i odmah se stvori više šansi za stvoriti nešto prema naprijed.'

Imao je što reći i o svom načinu zabijanja golova:

'Sve golove koje zabijam su unutar 16 metara, imam taj nekakav osjećaj za gol, odbila mi se lopta i sva sreća - ušla je!'

Pašalićev gol pogledajze OVDJE!

Najavio je i susret s Francuskom u 4. kolu.

'Malo tko je očekivao da će oni biti bez pobjede nakon tri kola. Kupus je u grupi, svi smo unutra tu na dva boda i bit će stvarno zanimljivo zadnja tri kola'.

Unatoč porazu od Hrvatske Danska je ostala na vrhu ljestvice sa šest bodova. Po četiri boda imaju drugoplasirana Austrija i Hrvatska koja je na trećem mjestu. Na začelju je Francuska s dva boda.

U drugoj utakmici 3. kola Austrija i Francuska su u Beču odigrali 1-1. Austrijance je u vodstvo doveo Weimann u 37. minuti, a izjednačio je Mbappe u 83. minuti.

Lipanjsku seriju utakmica u Ligi nacija Hrvatska će zaključiti u ponedjeljak, 13. lipnja, dvobojem protiv Francuske (20.45 sati) u predgrađu Pariza na Stade de Franceu.