DOTAKAO SE ATLETICA

Strateg Cityja Pep Guardiola priznao: Zaboravili smo igrati, ako ćemo tako izgledati protiv Reala, onda nemamo šanse

14.04.2022 u 09:18

Nogometaši Manchester Citya plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu u Madridu odigrali 0:0 s Atleticom, te su tako obranili prednost iz prve utakmice (1:0). Kratku analizu susreta dao je strateg engleske momčadi Pep Guardiola

Španjolski stručnjak osvrnuo se na neke svoje izjave nakon prve utakmice na Etihadu…

'Griješite. Nisam kritizirao Atlético. Rekao sam da je uvijek teško napadati momčad koja se jako dobro brani', rekao je Guardiola te se osvrnuo na probleme koje je City imao u uzvratu.

'Nisam očekivao ništa drugo od Atlética, već sam to rekao na konferenciji za novinare, bila je to potpuno drugačija utakmica. U drugom dijelu su nas zaskočili. Zaboravili smo igrati. Danas slavimo, ali u drugom poluvremenu smo mogli ispasti. Atletico je imao sjajno drugo poluvrijeme. Stigli smo ovamo bez prave pripreme, bili su jako dobri. Bilo je jako komplicirano, ali izdržali smo.'

• +25
Atletico Madrid - Manchester City, Liga prvaka, 13.4.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

Njegovi igrači 'krali' su vrijeme?

'Nemam što reći na to.'

Slijedi polufinale protiv Reala, rekordera Lige/Kupa prvaka s 13 naslova.

'Kralj natjecanja. Naše treće polufinale. Ako budemo igrali kao drugo poluvrijeme protiv Atletica, nemamo šanse.'