francuska liga

Strasbourg zaustavio vodeći PSG, porazi Marseillea i Lyona, stravična ozljeda Subotića

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 05.12.2018 23:40
  • Objavljeno 05.12.2018 u 23:35
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: n.n.

Nakon što je otvorio sezonu sa 14 uzastopnih pobjeda, PSG je u samo četiri dana ponovo remizirao. Nakon 2:2 kod Bordeauxa, PSG je na gostovanju kod Strasbourga odigrao 1:1...

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Kennyja Lale iz jedanaesterca, a izjednačio je Edison Cavani također iz kaznenog udarca u 71. minuti. Trener PSG-a Thomas Tuchel nije mogao računati na ozlijeđenog Neymara, a utakmicu su s klupe počeli Buffon, Mbappe, Dani Alves, Kurzawa, Thiago Silva... Do kraja je ipak u igru morao ubaciti Mbappea i Alvesa jer 'kockanje' ga je zamalo stajalo poraza.

Lyon je neočekivano kod kuće izgubio od Rennesa sa 0:2 u susretu u kojem su 'lavovi' imali niz sjajnih prilika, ali nisu uspjeli svladati Dialla. Gosti su poveli u 41. minuti lijepim golom Hatema Ben Arfa s ruba kaznenog prostora na asistenciju Ismaila Sarra. Samo dvije minute kasnije Sarr je uposlio i Jordana Siebatcheua koji je zabio za 2:0.

  • +6
  • +3

Ligue 1, PSG - Toulouse

Izvor: Pixsell / Autor: Szwarc Henri/ABACA/PIXSELL

Poraz je upisao Marseille koji je na gostovanju kod Nantesa poražen sa 2:3. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, ali se momčad Vahida Halilhodžića uporno vraćala i na koncu osvojila tri boda. Golove za Nantes zabili su Sala (30), Toure (45+1) i Boschilia (63), dok su strijelci za Marseille bili Sanson (28) i Thauvin (36-11m).

Bordeaux je u sjajnom susretu pobijedio St. Etienne sa 3:2, pobjednički gol domaćin je zabio u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Pablo. Gosti su poveli u 16. minuti golom Dionyja, izjednačio je Briand šest minuta kasnije, a Bordeaux je doveo u vodstvo Kamano iz kaznenog udarca u 57. minuti. Niti radost domaćina nije dugo trajala. U 67. minuti sve je vratio na početak Khazri. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, ukazao se Brazilac Pablo.

Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux, a utakmicu je obilježila teška ozljeda stopera St. Etiennea i nekadašnjeg reprezentativca Srbije Nevena Subotića. U jednoj intervenciji koljenom u glavu pogodio ga je vlastiti golman Ruffier.

Subotić je krvave i razbijene glave završio na travnjaku, izgubio je svijest te je hitno prebačen u lokalnu bolnicu. Prve informacije kazuju kako je zadobio teži potres mozga, a sumnja se i na ozljedu vrata jer sudar je bio strašan...

Na ljestvici vodi PSG sa 44 boda, Lille je drugi sa 30 bodova, Montpellier je treći sa 29 bodova, a zatim slijede Lyon sa 28 i Marseille sa 26 bodova.

Francuska 1. liga

Caen-Nimes1:2
Lyon-Rennes0:2
Reims-Toulouse0:1
Dijon-Guingamp2:1
Nantes-Marseille3:2
Bordeaux-St. Etienne3:2
Strasbourg-Paris Saint Germain1:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Paris Saint Germain16142044
2.Lille1693430
3.Montpellier1685329
4.Lyon1684428
5.Marseille1682626
6.St. Etienne1675426
7.Nice1674525
8.Nimes1665523
9.Strasbourg1657422
10.Bordeaux1656521
11.Reims1656521
12.Nantes1655620
13.Rennes1655620
14.Angers1646618
15.Toulouse1646618
16.Dijon1644816
17.Caen1627713
18.Monaco1634913
19.Amiens16411113
20.Guingamp1615108

Sljedeće utakmice

7.12.Monaco-Nice
8.12.Rennes-Dijon
8.12.Guingamp-Amiens
8.12.Nimes-Nantes
8.12.Angers-Bordeaux
9.12.Strasbourg-Caen
9.12.Lille-Reims
9.12.St. Etienne-Marseille
14.12.Nice-St. Etienne
15.12.Dijon-Paris Saint Germain