hrvatski nogometni kup

Dinamo minimalnom pobjedom protiv 'farmaceuta' osigurao polufinale Kupa

05.12.2018 u 21:55

Nogometaši Dinama posljednji su, četvrti sudionik polufinala hrvatskog Kupa nakon što su u četvrtfinalu na Maksimiru pred 2.000 gledatelja pobijedili Slaven Belupo 1:0...

Prvu veliku priliku na utakmici Dinamo je imao tek u 20. minuti, kada nakon ubačaja Hajrovića, Gavranović nije uspio zabiti.

U toj je akciji Slaven Belupo sjajnom reakcijom spasio golman Filipović. No, samo tri minute kasnije 'modri' su poveli.

Nakon ubacivanja Stojanovića lopta se odbila od vratnice, a Oršić je mirno pospremio loptu u praznu mrežu.

Najbolju priliku Slaven Belupo je imao u 50. minuti kada je Mateus pucao s desne strane, ali je lopta otišla pokraj vrata.

Gosti su odličnu priliku imali i u 82. minuti kada se Theophile poskliznuo i izgubio loptu u kaznenom prostoru, ali je stvar uspio spasiti golman Dinama Livaković.

• +7
Dinamo - Slaven Belupo, 1/4 finala Kupa, 5. 12. 2018. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Dinamo je pobjedu mogao potvrditi u sudačkoj nadoknadi kada se Olmo našao ispred Filipovića, no golman gostujuće momčadi još je jednom  sjajno reagirao.