ŠUŠKA SE, ŠUŠKA

Strahuje li Jürgen Klopp od otkaza u Liverpoolu? Njemački strateg nakon debakla dao je zanimljiv odgovor

08.09.2022 u 08:29

Na startu nove Lige prvaka impresionirali su nogometaši Napolija koji su na domaćem terenu, u skupini A, s 4:1 pobijedili aktualnog doprvaka Liverpool, a trener engleske momčadi Jürgen Klopp bio je suočen s pitanjem o otkazu

Niz golova talijanskog predstavnika počeo je i završio s Poljakom Piotrom Zielinskim koji je u petoj minuti realizirao kazneni udarac za 1:0 dok je u 47. pogodio za 4:0. Između toga do očaja su Liverpool dovodili Zambo Anguissa i Simeone golovima u 31. i 44. minuti.

U 49. minuti je Luis Diaz lijepo naciljao s 20 metara za smanjenje na 1:4, a unatoč tome što su gosti dominirali i pritiskali sve do kraja utakmice, na kraju su upisali neočekivani i visoki poraz. Trener Liverpoola prvo se ispričao onim najvjernijim navijačima koji su potegnuli do juga Italije.

'Dug je let od Liverpoola do Napulja. Bila je to jako razočaravajuća noć pa im se moram ispričati', rekao je Klopp i krenuo s analizom utakmice.

'Problemi koje smo imali bili su očiti. Pod jedan, Napoli je odigrao jako dobru utakmicu, a mi smo odigrali jako lošu. Zašto? Ne možemo ignorirati jako loš početak, penal i penal (drugi nije iskorišten), ali nismo igrali dovoljno dobro. Pitanje je zašto dečki nisu odigrali dobru utakmicu jer su to htjeli pa je moj posao da to riješim. Moja je odgovornost.'

• +5
Napoli - Liverpool, 1. kolo Lige prvaka, 2022/23. Izvor: EPA / Autor: CESARE ABBATE

Thomas Tuchel je dobio otkaz od Chelseaja nakon poraza od Dinama pa je Klopp dobio pitanje boji li se sličnog scenarija?

'Ne baš, ali tko zna? Postoje različiti vlasnici. Naši vlasnici su prilično mirni i očekuju od mene da riješim situaciju, a ne očekuju da će to netko drugi riješiti. Tako su to uvijek vidjeli i onoga dana kad promijene mišljenje mogli bi mi ga dati.'