PRIMERA, 33. KOLO

Stotu utakmicu Bilić proslavio golom

27.04.2009 u 08:54

U posljednjem susretu 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid pobijedio je Sporting iz Gijona 3:1, a jedini pogodak za gostujuću momčad postigao je hrvatski nogometaš Mate Bilić

Biliću je to bila 100. utakmica za Sporting. Inače, to mu je i deseti gol sezone, odnosno 35. za ovaj klub. Strijelci za Atletico bili su Forlan (27), Simao (41) i Aguero (47), dok je Bilić zabio u 48. minuti. Domaćin je od 88. minute igrao bez isključenog Simaoa.

U derbiju kola Real Madrid je na gostovanju pobijedio Sevillu 4:2 i pet kola prije kraja prvenstva smanjio zaostatak za Barcelonom na četiri boda, a već u idućem kolu na rasporedu je derbi između Reala i Barce.

Junak u pobjedi Kraljevskog kluba bio je Raul koji je postigao tri pogotka (45, 63, 66), dok je strijelac četvrtog bio Marcelo u drugoj minuti sudačke nadoknade. Strijelci za Sevillu bili su Renato (16) i Capel (80).

Na ljestvici i dalje vidi Barcelona sa 82 boda, no Real sada ima četiri boda manje, dok je treća Sevilla sa 57 bodova.

REZULTATI:

Atletico Madrid - Sporting 3:1 (Forlan 27, Simao 41, Aguero 47/Bilić 48)
Sevilla - Real Madrid 2:4 (Renato 16, Capel 80/Raul 45,63,66, Marcelo 90+2)
Athletic Bilbao - Santander 2:1 (Llorente 21, Lopez 42-11 m/Pinillos 56-11 m) - crveni kartoni: Yeste (55), Orbaiz (90+4) kod Athletica i Marcano (63), Pinillos (82) i Jonathan (90+5) kod gostiju
Getafe - Villarreal 1:2 (Moral 82-11 m/Capdevila 16, Llorente 43) - crveni kartoni: Rafa (61) kod Getafea, a Angel (60) kod gostiju
Espanyol - Real Betis 2:0 (Garcia 4, Martinez 85)
Valladolid - Osasuna 0:0
Recreativo - Mallorca 2:4 (Sisi 48, Camunas 81/Jurado 10, Arango 15, Castro 76, Keita 90+1) - crveni karton: Castro (88) za Mallorcu