Stoperi zabijaju, špice grade: Brazil je u polufinalu Cope!

Njemačka je u polufinalu nogometnog SP-a i čeka boljega iz ogleda Brazila i Kolumbije. Sjajan latinski ogled rezultirat će nastavkom brazilskog sna o šestom naslovu ili prvi polufinale u kolumbijskoj povijesti

Brazil - Njemačka 2:1 (1:0)
Strijelci: Thiago Silva 7, David Luiz 68 / James Rodriguez 80

Brazil: Julio César, Maicon, Marcelo, Paulinho, Thiago Silva, David Luiz, Oscar, Fernandinho, Fred, Neymar, Hulk
Kolumbija: Ospina, Zuñiga, Armero, Sánchez, Zapata, Yepes, Cuadrado, Guarín, Gutiérrez, Rodríguez, Ibarbo

95' - KRAAAAAAJ: Slavi Fortaleza, slavui cijeli Brazil. Polufinale: Brazil - Njemačka
94' - novi pokušaj Yepesa, tribine se dižu na slavlje...
92' - Yepes opasno puca, korner... Ramos puca glavom kraj gola. Kolumbijci daju sve!
91' - pet minuta nadoknade
88' - Neymara iznose sa stadiona na nosilima i s bolnom grimasom. Grooozna vijest za Brazilce!
87' - Brazil aktivno čuva rezultat, sve su bliže...
81' - i odmah nova prilika za Koumbiju, ali Bacca je u zaleđu
80' - GOOOOOOOOL - James sigurnim udarcem pogađa svoj šesti gol na Copi. Kolumbija se vratila u igru...

James je Kolumbiji vratio nadu, ali nije bilo dovoljno

78' - penal za Kolumbiju. Cesar je srušio Baccu!
75' - stadionom odzvanja pjesma 'Eu sou Brasiliero...,' sprema se jako duga noć u čitavom Bazilu!
69' - stoperi zabijaju, Brazil juri prema polufinalu s Njemačkom
68' - GOOOOOOOOL: David Luiz fantastično pogađa iz slobodnjaka za 2:0 vodstvo Brazila!
66' - Kolumbija je zabila GOL, ali slavlje strijelca Yepesa i suigrača opravdano prekida linijski sudac

60' - Brazil naoko mirno jedri prema polufinalu. Ostalo je jošpola sata
53' - Marcelo ubacuje, ali Ospina hvata i otklanja opasnost
49' - nešto oprezniji početak od očekivanog, ali ritam će se podizati
46' - počeo je nastavak, Kolumbija mora krenuti u lov

46' - poluvrijeme, Brazil puno mirniji ide na odmor
44' - Neymar je izborio i upropastio izgledni slobodnjak
42' - brazilski navijači su preuzeli meksički 'puuuto' i gnjave vratara Ospinu
40' - Hulk se sjajno riješava beka i sa 7 metara puca gromovito ali neprecizno
37' - slobodnjak sa 18 metara, sudac ne ponavklja iako su Brazilci ranije izašli iz bloka
33' - loš prvi dodir Maicona u sjajnoj poziciji. Brazil je bolji, ali utakmica se poptuno rasplamsala
27' - pokušava i Fred, Brazil traži drugi gol na krilima euforije
24' - iz masovne čarke na centru Brazilci su hladno krenuli u kontru, ali Kolumbijci prate i zaustavljaju
22' - James vuče kontru 4:3, no Silva sjajno sječe završni pas Cuadrada. Evo i Kolumbije...
20 ' - dvije odlične vezane obrane Ospine, Kolumbija 'visi' - Brazil napokon izgleda moćno na SP-u
17' - Hulk iz igre ubacuje u peterac, David Luiz ne uspijeva nadmudriti Kolumbijce. Brazil napada preko - stopera
11' - Cuadrado sjajno puca, ali lopta fijuče pored Cesarove stative
10' - bezopasan pokušaj Guarina, Kolumbija još povećava trku
8' - ludilo u Fortalezi, cijeli Brazil slavi ovaj pogodak
7' - GOOOOOOL: Neymar ubacuje iz kornera, Silva pogađa s druge kraj uspavanog bloka

Pogodak kapetana Silve odveo je Brazil u željenom smjeru

5' - Neymar bezopasno puca iz slobodnjaka s 25 metara
3' - i Brazil je izišao visoko u obranu. Svi su spremni za bitku
1' - kreće dvoboj, Kolumbija odmah ide u presing

Stadion u Fortalezi je krcat, intoniranje himni (posebno brazilske) bilo je impresivno