više nema skrivanja

Stoper Hajduka suigračima poslao brutalnu poruku; ove će riječi odjeknuti Poljudom

08.04.2024 u 06:03

Hajduk je 1:0 porazom u derbiju 29. kola SuperSport HNL-a kod Rijeke praktički ispao iz borbe za titulu. Bio je to četvrti uzastopni poraz 'bilih', a iskusni stoper Filip Uremović je nakon utakmice imao jasnu poruku za svoje suigrače

Hajduk je uzdrman, četiri poraza u nizu više nisu slučajnost, Poljud potresa nezapamćena kriza, kako igre, tako i rezultata. Treba biti realan i priznati da je poraz 1:0 u Jadranskom derbiju na Rujevici kod Rijeke praktički izbacio 'bile' iz utrke za naslov prvaka.

Puno je problema na Poljudu, jasno je to svima, a nakon derbija je iskusni stoper Filip Uremović otvorio dušu. Igrao je nedovoljno oporavljen, ali je za derbi s Rijekom stisnuo zube i krenuo od prve minute. Izdržao je do 60. minute...

'Uvijek se stisne zube kad treba. Htio sam igrati i ove prije utakmice, međutim ozljeda nije dozvoljavala. Sad sam probao, odigrao koliko sam mogao, ali nažalost nije bilo dovoljno. S dva treninga nisam više ni mogao. Nažalost, odigrao sam 60 minuta. Nadam se da se ozljeda nije pogoršala. Ali ja ću uvijek biti na dispoziciji', kazao je Uremović nakon poraza te razočarano dodao:

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

'Još jedan poraz u nizu... Pobijedio je bolji protivnik. Sve ono što radimo na treninzima, ne pokazujemo na terenu. Prošla utakmica me uopće ne dira. Svaki od nas se treba zapitati. Idemo presložiti glave i vidjeti kako dalje.'

Derbi je presudio jedan gol...

• +46
Rijeka - Hajduk, SuperSport HNL, 7.4.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

'Derbi kao derbi je uvijek tvrd. Međutim Rijeka je pobijedila utakmicu zasluženo, znate kako je to u derbiju, uvijek se na mrvicu pobjeđuje derbi, ta jedna šansa odluči. Međutim, mislim da se uvijek to vrati u životu. Koliko radiš toliko će ti se vratiti. Nama se nije vratilo, tako da vjerojatno ne radimo dovoljno i to je jednostavno skup svega toga se skupio i Rijeka je pobijedila', razmišlja Uremović te utučeno nastavlja:

'Mi imamo nekakve svoje probleme unutar koje moramo riješiti i ako njih ne riješimo sigurno nećemo biti bolji ni od jednog konkurenta. Ali nije se još sve raspalo. U Dalmaciji je nekakvo uvijek mišljenje kad su negativni rezultati da se priča samo negativno. Ja nisam takav, uvijek pokušavam pronaći pozitivne stvari u svemu, samo danas ih nema puno. Jednostavno sedam kola za dalje koje idemo odigrati muški pa bilo pred publikom ili bez njih. Idemo probati odigrati to do kraja utakmicu po utakmicu. Na nama je da riješimo svoje probleme, a onda pokušamo nešto više', zaključio je Uremović.